Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukrajina nemůže vyhrát

Na rozdíl od Ukrajiny má Rusko neomezené lidské zdroje. Za každého padlého Rusa mohou poslat na frontu 10 Rusů, za každých 10 jich přijde 100, za každých 100 tisíc a za každých 100 000 jich přijde milion.

Na rozdíl od Ukrajiny má Rusko stálý zdroj neomezených příjmů. Ropa, plyn a fosilní paliva budou do světa proudit i nadále. Ukrajina žádné takové příjmy nemá, nebo jen zanedbatelné, a i ty jí Rusové kradou. Pokud někdo ekonomicky zkrachuje, nebude to Rusko, ale Ukrajina.

  • ukrajina-nemuze-vyhrat

Na rozdíl od Ukrajiny má Rusko neomezené zásoby zbraní. Zatímco do Ruska mohou proudit a proudí nejrůznější zbraně a vojenské vybavení z nejrůznějších zemí, jako je Írán, Severní Korea, Indie, Sýrie nebo Bělorusko, které dohromady tvoří snad polovinu světové vojenské síly, na Ukrajinu proudí jen velmi omezený druh zbraní s velmi omezeným dosahem. Západ zkrátka uvalil na Ukrajinu vojenské sankce a posílá jí pouze zbraně s dosahem na ukrajinské území. Dokonce mu odmítá normálně prodávat jiné zbraně. To souvisí s bodem:

Na rozdíl od Ukrajiny má Rusko neomezený prostor. Zatímco Ukrajina může útočit pouze na svém území, Rusko může útočit všude, ze všech stran a na všechno. Zatímco Rusko může ničit vojenské cíle stovky kilometrů hluboko na ukrajinském území, Ukrajina může ničit vojenské cíle pouze desítky kilometrů hluboko na svém okupovaném území. Rusko může ničit i nevojenské cíle, ekonomiku, infrastrukturu a civilní obyvatelstvo. Ukrajinci nemohou Rusům nic z toho zničit.

Na rozdíl od Ukrajiny má Rusko neomezené prostředky k vedení války. Rusové mohou použít jakékoli zbraně, včetně chemických, biologických nebo jaderných, mohou útočit na nelegitimní cíle, mohou masově porušovat Ženevské konvence. Mohou vraždit civilisty na základě podezření, unášet, zastrašovat, podnikat teroristické útoky. Ruský blok to nijak neovlivní a země, které Rusku dodávají zbraně, ekonomicky ho podporují a pomáhají mu obcházet sankce, své chování nezmění. Na druhou stranu Ukrajina nic z toho udělat nemůže, protože by ztratila podporu Západu.

Na rozdíl od Ukrajiny je ruská podpora trvalá a vždy bude odrážet aktuální potřeby. Pokud Rusko potřebuje milion uniforem, deset milionů Severokorejců ušije milion uniforem. Nezáleží na tom, jestli při tom zemře milion Severokorejců. Na rozdíl od Západu, kde je podpora velmi křehká, nestálá a časově omezená, musí politici odrážet nálady obyvatelstva, a pokud se nálady mění, mění se i podpora. Diktatura bude mít prostě vždycky výhodu před demokracií.

To vše jsou důvody, proč Ukrajina z dlouhodobého hlediska nemůže válku vyhrát. Proto není nic jiného než zázrak, jak houževnatě dokáží Ukrajinci vzdorovat polovině vojenské síly světa.

Pokud si však Číňané budou chtít vzít příklad z této války a zaútočit na Tchaj-wan, je třeba si uvědomit, že Tchaj-wan budou (zřejmě) bránit Američané, a tam to bude úplně jiný příběh. Věřím tedy, že čínské elity neztratily zcela kontakt s realitou a neudělají daleko větší chybu, než udělal Putin.

Zdroj: https://masvatko63.blog.pravda.sk/2022/11/13/ukrajina-nemoze-vyhrat/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 nowak 2022-11-14 17:11
Tak nevím pisateli tohoto článku v jakém světě žiješ! Každá válka stojí lidi bolest a smrt, ale na každé válce existují lidé,kteří velmi zbohatnou.No a tak třeba Německo dává dnes svým firmám zakázky za stovky milionů eur, ...a vše na zbrojní průmysl. Práce bude, mladí lidé v Německu jsou, hlavně z východní Evropy, dále Syřani, Iračani a další a udělá se výběr, ve fabrikách jsou už dnes stroje,kde vás zaučí a jedete na tři směny. Hlavní zisky ale nemají dělníci,ale majitelé firem. A to je skutečnost. A peníze hýbou světem, na bolest a smrt se neohlíží žádný podnikatel.Takž e stojíme před velkým problémem.Bude- li mít Západ energii z Ruska, vyvolá III. světovou válku, ta jeho zběsilost po ruském přírodním bohatství jde přes všechno.
Citovat
#1 Hamíd Al Tšíký 2022-11-13 18:51
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře