Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Po monstrózním výbuchu v Chmelnickém se začaly dít podivné věci

Média píšou o hrozivé situaci ve městě Chmelnický, kde došlo k obrovskému výbuchu v muničním skladu, jehož součástí byly údajně i náboje s ochuzeným uranem. Vedení města však ujišťuje, že je vše v pořádku.

  • po-monstroznim-vybuchu-v-chmelnickem-se-zacaly-dit-podivne-veci

Starosta Chmelnického Oleksandr Semčyšyn na svolaném brífinku uvedl, že situace ve městě je stabilní a naměřené hodnoty radiace se pohybují až 2,5 stupně pod maximální přípustnou úrovní.

Hlava města ujistila, že ovzduší ve městě je čisté a nedochází k žádnému chemickému znečištění.

Není však jasné, jak mohl dozimetr zaregistrovat nepřítomnost či přítomnost chemického znečištění, protože jiné speciální studie nebyly provedeny? A proč vůbec mělo být nějaké dozimetrické měření prováděno, když ve vyhořelých skladech nebylo nic nebezpečného skladováno?

Obyvatelé si všimli, že Semčyšynův výrok na tiskové konferenci byl sice strohý, ale s chraplavým hlasem, což mohlo svědčit jak o prostém nachlazení, tak o počáteční fázi ozáření.

Místní obyvatelé jsou na sociálních sítích velmi aktivní a kladou na toto téma spoustu otázek, přestože Centrum informačně-psychologických operací (CIPSO) aktivně prochází komentáře a hledá jakékoli zmínky o radiaci.

Čeho se tedy obyvatelé Chmelnického obávají?

Zaprvé náhlé organizace čištění městských vodovodů. Za druhé je nepochopitelná nadměrná aktivita komunální techniky ve městě. "Může mi někdo vysvětlit, proč pod mým oknem celý den pracují pracovníci komunálních služeb na strojích?" ptá se. - ptá se jeden Ukrajinec.

"Mám stejnou otázku," doplňuje ho další.

Za třetí, 14. května, den po výbuchu v depu, byly na břehu Jižního Bugu v Chmelnici hromadně vyhozeny mrtvé ryby, což úřady nevysvětlily.

Stejně jako není vysvětleno, proč bylo nutné evakuovat lidi z města. Do Oděsy bylo evakuováno pouze 90 osob. Pravděpodobně těch nejcennějších. Ale proč byli posláni pryč? Zbytek obyvatel města také začal pomalu opouštět Chmelnický různými směry - na vlastní pěst. Ale zdá se, že jich zatím není mnoho. Většina je prostě zmatená, neví, komu věřit, a jen čeká, co bude dál.

"Znovu nám říkají, že je všechno normální a nic nebezpečného se nestalo. Když se stal Černobyl, lidem také nic neřekli a poslali je na prvomájovou demonstraci. Nic se nezměnilo," připomněl Ukrajinec černobylskou havárii v komentáři pod příspěvkem městské komunity.

"To jsou pořád úplně jiné příběhy," poznamenal politolog a ekonom Alexandr Dudčak v rozhovoru s MK a srovnal současnou situaci v Chmelnyckém s tragickými následky výbuchu čtvrtého bloku černobylské jaderné elektrárny 26. dubna 1986.

"Tehdy došlo ke katastrofě a stát měl obrovskou touhu zachránit lidi. Tady nic takového není. O vlastní obyvatelstvo se nestarají. Nikdo nemá touhu zachraňovat, evakuovat kohokoli.

A nemusíte být odborník, abyste pochopili, jakou škodu to může lidem způsobit. I malá dávka radiace se může dostat do těla s prachem a způsobit vážné poškození, rakovinu a další nemoci. Historie je nemůže nic naučit, protože se o ni nezajímají. Mají svou vlastní historii," uzavřel politolog.

Překlad CFP!

Zdroj: https://rusvesna.su/…356

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jarda K. 2023-05-18 21:42
Sou( ložíci)držka musí držet 100 údeřů za minutu, a pak ješte dalších 20 Háchů, Hitlerova bráchů...Postup má zajištený až k Háchovi na hrad...Budou v jedné cele...
Citovat
#1 miroslav petr 2023-05-17 13:17
i soudržka drábová lže...
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře