Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OSN Evropě: Nedeportujte irácké uprchlíky domů

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • kluk-kkurd
Američané, z nichž 58 procent uvěřilo Baracku Obamovi, že válka v Iráku skončila, nejsou sami.

Podle všeho berou oficiální prohlášení Bílého domu za bernou minci i evropské vlády a soudí, že tedy už konečně mohou deportovat irácké uprchlíky, kterým do jejich země kdysi tak slavnostně před sedmi lety „přivezly demokracii". Rada OSN pro lidská práva (UNHRC) nyní ale vyzvala Evropu, že mnohé guvernoráty v centrálním a východním Iráku, tedy hlavní město a přilehlá města, jsou stále „příliš nebezpečné", aby se do nich mohli lidé začít vracet.

„Pevně vyzýváme evropské vlády, aby dál poskytovaly Iráčanům ochranu, dokud jim situace v jejich domovině neumožní bezpečný návrat," prohlásil mluvčí UNHRC Adrian Edwards. Realitou ve zničehonic nabyté irácké „suverenitě" totiž je i to, že policie nedokáže v mnoha případech zabránit ani svým sousedům, aby se nenapojovaly na elektrické vedení policejních stanic.

Násilí v Iráku sice oproti extrémní špičce v letech 2006 až 2007 v posledních měsících relativně pokleslo, znovu ale sílí. Červenec se například v Iráku stal nejkrvavějším měsícem v posledních dvou letech, když v něm bylo zabito 532 lidí.

Nekritický souhlas Evropy s tím, že válka v Iráku prý skončila, by mohl tisíce Iráčanů jejich deportací do vlasti odsoudit k tvrdému životu nebo i ke smrti. Hezký konec demokratizace Iráku...

 

Facebook komentáře