Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bílý dům plánuje další falešné oznámení konce války v Iráku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • barack-obama-radost
Výhodou falešného ohlašování konce války je, že ho lze opakovat donekonečna, prakticky kdykoli, kdy je třeba. A tak Barack Obama slavnostně oznámil odchod vojáků z Iráku a konec války sice už před 14 dny, ale asi se mu to zalíbilo natolik, že si to v dnešním projevu hodlá zopakovat a navýšit svůj uvadající rating mezi voliči. V projevu k národu z Oválné pracovny proto znovu oznámí slavné vítězství, a to s pořádnými fanfárami.

 

Objevily se dokonce i zvěsti, že se veselice zúčastní dokonce i sám George W., nejspíš v pozici jakéhosi zakladatele tradice ohlašování falešných konců války, neb tak učinil už v roce 2003. Bílý dům zprávu o Bushově účasti zatím nechce ani potvrdit, ani vyvrátit, je si ale jistý, že Obama v projevu nepoužije Bushovo okřídlené „Mise splněna!"

Obama by se měl v projevu soustředit na to, aby si připsal zásluhy na iluzorním vítězství, a zároveň vychválit svou pokračující válku v Afghánistánu. Jeho viceprezident Joe Biden tuto slavnostní chvíli stráví v Bagdádu, kde je i po odsunu amerických vojáků dál 50 tisíc amerických vojáků, kterým se smí říkat jakkoli, jen ne „bojové jednotky".

 

Facebook komentáře