Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Přímá linka na prezidenta. 14.12.2023. (1.část)

Na včerejším přímém přenosu Vladimír Putin nejprve zmínil priority Ruska - i nadále jimi má být „zajištění ruské suverenity“, bezpečnosti a obrany vnějších hranic.

„Mír bude tehdy, až dosáhneme svých cílů. Ty se nemění: denacifikace, demilitarizace a neutrální status Ukrajiny,“ reagoval Putin na jeden z prvních dotazů s tím, že tyto cíle „jsou stále aktuální“. Odmítl, že by ruská armáda chystala druhou vlnu mobilizace - v současnosti není nezbytná. Na Ukrajině nyní bojuje 617 tisíc ruských vojáků řekl ruský prezident.

Znovu potvrdil tezi, že Rusové a Ukrajinci jsou jeden národ a to, co se děje, „se podobá občanské válce“. „Jihovýchod Ukrajiny byl vždy ruský. Jaká Ukrajina? Oděsa byla vždy ruským městem. Vymysleli si nějaký historický nesmysl. Smířili jsme se s rozpadem SSSR, ale jihovýchod byl pro nás vždy důležitý,“ prohlásil mimo jiné Vladimír Putin.

Co se týče možné normalizace vztahů s Evropou, Putin řekl, že toto nezáleží na Rusku, neboť vztahy poničila sama Evropa. Jako příklad lídrů, s nimiž je Rusko připraveno spolupracovat, jmenovitě zmínil slovenského premiéra Roberta Fica či maďarského premiéra Viktora Orbána. „Nejsou to proruští politici, ale pronárodní,“ řekl na jejich adresu Putin.

  • prima-linka-na-prezidenta-14-12-2023-1-cast
  • prima-linka-na-prezidenta-14-12-2023-1-cast

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře