Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Matovič porušuje karanténu

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Předmět: Zpráva premiéra Igora Matoviče o porušení podmínek v karanténě.

Vážený pane. Hlavní hygienik Ján Mikas,

Dnes 6. listopadu ve večerních hodinách porušil premiér Slovenské republiky občan Igor Matovič 10 denní karanténu na ulici Čajkovsk skéhoho v Trnavě.

Podle informací policie Slovenské republiky je nutné nahlásit porušení karantény na tuto adresu, proto Vás tímto informuji a věřím, že událost vyřešíte ve spolupráci s policejními složkami, protože je velmi nezodpovědná a nebezpeční lidé pro vaše okolí.

Hlavní hygienička, kterou prezentujete na stránkách Úřadu veřejného zdraví, se dle vlastních pokynů týká lidí v úzkém kontaktu s nakaženými:

  • matovic-porusuje-karantenu

′′ pokud je výsledek testu RT-PCR negativní, pokračuje v zateplení v domácím prostředí nejméně 10 dní a následně přihlásí svého ošetřujícího lékaře k jeho ukončení."

Podívejte se na vlastní vedení zde: https://www.uvzsr.sk/.../Usmernenie_HH_SR_COVID_19...

Občan Matovič byl v neděli v kontaktu s nakaženými a protože sám informoval veřejnost, že odchází do karantény, je jasné, že je to těsný kontakt, protože jinak by takové divadlo neprošel s karanténou.

Zkoušku složil po pěti dnech a tedy i v pátek. V domácí karanténě by měl zůstat dalších 5 dní - bez ohledu na to, zda byl jeho test negativní nebo pozitivní.
Dnes svévolně opustil karanténu a zúčastnil se tiskové konference na Ministerstvu zdravotnictví Slovenské republiky, která ohrozila ministra zdravotnictví a další přítomné hosty, včetně novinářů.

Pevně věřím, že bude přísně potrestán, jako každý jiný slovenský občan. Tady je důkaz, že byl v inkriminované době mimo domácí karanténu - záznam tiskové konference.

Je mi obzvlášť hanebné, že občan Matovič jako premiér porušuje nařízení, které drasticky prosazuje z celé populace.

Je to výsměch občanům a vlastním pravidlům. Věřím, že pokuta bude vzorná a zároveň doufáme, že pana premiéra vyzvete, aby po tak arogantním jednání zvážil další kroky v politice. Takhle to ′′ znechucení ′′ nepřekonáme, pane Mikas, takhle ne. Co dává premiér veřejnému signálu?

S pozdravem,

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.

zdroj: FB Luboše Blahy

 

Facebook komentáře