Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Zprávy z Ruska - Situace v bitvě o Bachmut ke dni 26. února 2023 v 15.00 hod:

 Situace v bitvě o Bachmut ke dni 26. února 2023 v 15.00 hod:

 Po osvobození Jagodnoje pokračovaly útočné jednotky PMC Wagner v postupu z Berchovky na jih. Ruské jednotky nyní získaly opěrný bod jižně od nádrže Berchovka a osvobodily také Dubovo-Vasilevku - probíhá pročesávání okolí na západě.

 Získání kontroly nad důležitou dopravní tepnou přes Berchovku představovalo vážnou hrozbu pro uskupení VSU v severním Bachmutu - jediná cesta do města nyní vede přes polní cestu v Artemovsku (Chromovo), jejíž stav neumožňuje řádné využití.

zpravy-z-ruska-situace-v-bitve-o-bachmut-ke-dni-26-unora-2023-v-15-00-hod⚔ Přestože ukrajinské formace vytrvale drží opěrné body v Bachmutu, situace se pro ně výrazně zhoršila. Přehrada na severozápadním okraji Bachmutu byla podkopána, aby zpomalila postup Wagnerovců.

⚔ Tímto způsobem hodlala VSU zadržet postup ruských jednotek a zajistit bezpečné stažení svých sil z pravého břehu Bachmutky. Zničení přehrady však situaci ve městě zásadně neovlivní: vodní proudy budou směřovat do oblasti Stupky severně od AZOM a několik dní se budou pohybovat na sever podél Bachmutky.

⚔ Ve skutečnosti to může přinutit formace VSU opustit severní části města kvůli hrozbě obklíčení a samotné rozhodnutí bylo pravděpodobně přijato narychlo v panice po průlomu Wagnerovy PMC v Jagodném a Berchovce.

⚔ Na východním okraji města Wagnerovci postupovali od ulice Ščedraja ke Kooperativní ulici a zakopali se v obytné zóně. Přechod na levý břeh Bachmutky byl vzdálen asi 300 metrů.

⚔ Šturmování Krasného pokračuje na jihozápadě - boje probíhají u jihozápadního okraje obce. Kromě toho útočné jednotky dobyly zpět některé pozice poblíž dálnice Bachmut-Konstantinovka. Ukrajinské ozbrojené síly hodnotí situaci jako kritickou a jeden z praporů 46. ukrajinského praporu, byl stažen do záložních pozic k obnovení bojeschopnosti.

⚔ V dalších oblastech připravuje SVU nové obranné linie. Ženijní jednotky 24. a 28. DShD posilují pozice v Časov Jaru, Grigorovce, Bílé Hoře a Dylejevce. Stavební materiál je denně dodáván ze Slavjanska a Kramatorska.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2023-02-27 18:57
Tak jest. Postup VS RV za západ bude brzy v zcela VSU devastující podobě. Více nemohu prozradit.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře