Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Uniklá informace odhaluje rozsah ruské vojenské aktivity v Sýrii

  • syria_russia
Ruská média zveřejnila detaily toho, jak šéf ruské rozvědky Mikhail Fradkov Syřanům předává satelitní obrázky o umístění vojáků Svobodné armády Sýrie. Uniklá informace rovněž odhaluje, že do Sýrie byl poslán velký počet poradců a zvláštních ruských jednotek a ruský stínový ministr obrany přiznal, že ruští experti jsou nasazeni na několika vojenských zařízeních v Sýrii, dodal, že mezi Damaškem a Moskvou existuje intenzivní technická a vojenská spolupráce.

Victor Litovkin, jeden nejuznávanějších vojenských poradců, řekl, že nemůže odhalit pravý původ misí zvláštních jednotek, dodal však, že na námořní základně v Tartus je umístěno pořád 150 vojáků.

"Plníme kontrakty podepsané s Damaškem a Moskvu od toho nás nic nemůže zastavit. Sýrie Ruské armádě dluží 8 miliard dolarů, a jestli režim padne, tak my o ty peníze přijdeme. Jestli Asad padne a dostanou se k moci islamisté, tak západní země ztratí také," řekl Litovkin.

Ruská vojenská instituce zopakovala, že hodlá pokračovat v poskytování zbraní Damašku, čímž pouze plní podepsané vojenské kontrakty, které byly odloženy o několik let, včetně dodávky stíhaček a raketových systémů.

Kromě zvyšující se vojenské aktivity Ruska v Sýrii, média informovala o probíhající diskuzi mezi oběma zeměmi, týkající se opětovného zprovoznění pozorovatelny ze sovětské éry na hoře Kassion. Sýrie Moskvě nabízí postavit podobné stanoviště u hranice s Tureckem. Někteří říkají, že to bude využito k pozorování pohybů NATO u hranice, zvláště umístění a operací proti-raketových základen.

http://www.lbcgroup.tv/news/20344/leaked-information-reveals-extent-of-russian-milit

wertyzreport. com 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře