Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusko lokalizovalo sestřelený americký dron

Ruským vojenským expertům se podařilo lokalizovat sestřelený americký dron MQ-9 Reaper v Černém moři v den incidentu 14. března. Dron byl nalezen na mořském dně 60 kilometrů od Sevastopolu v hloubce 850-900 metrů.

ForPostu to sdělil vlastní zdroj blízký ruskému ministerstvu obrany, který je obeznámen s podrobnostmi operace.

  • rusko-lokalizovalo-sestreleny-americky-dron
  • rusko-lokalizovalo-sestreleny-americky-dron

"Podvodní robot sestoupil na mořské dno a v hloubce asi 850-900 metrů objevil letoun MQ-9 Reaper. V blízkosti této oblasti vede hlubokomořská větev plynovodu South Stream," uvedl zdroj pro ForPost.

Podle něj je v současné době na vodní hladině v oblasti pádu amerického letounu ve službě ruská válečná loď. Střežen je také obvod místa pádu dronu. Zdroj uvedl, že odborníci nyní vypracovávají rozhodnutí o dalších krocích k vyzvednutí dronu z mořského dna.

"Hloubka, kde je dron pohřben, je poměrně značná. K provedení vyzdvižení je třeba použít prostředky používané při vyzdvihování potopených hlubinných ponorek," uvedl zdroj pro ForPost.

Takové prostředky, poznamenává kvalifikovaný tazatel ForPostu, má armáda a námořnictvo k dispozici a připravuje se plán jejich efektivního využití v zóně pádu MQ-9 Reaper.

Specialista ForPostu sdělil, že ruské ministerstvo obrany se zajímá o vnitřní elektroniku dronu a také o jeho motor. Na druhé straně poznamenal, že není vyloučen scénář, kdy se americké síly pokusí dron zničit vlastními prostředky dříve, než se vznese na povrch.

Ve středu 15. března tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaj Patrušev ve vysílání televizního kanálu "Rusko-1" uvedl, že práce na vyzdvižení spadlého dronu z mořského dna jsou nezbytné a budou provedeny.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Karel 2023-03-17 09:50
Bude zajímavé, co všechno nasnímal dron poblíž Sevastopolu (?)
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře