Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vladimír Berossos: Kam směřuje budoucnost

  • drabek_kalousek_2
Zvrat u práce na dobu určitou: Teď dva roky, nově devět. Ve výsledku to znamená odsouzení člověka na milost a nemilost vlády, zaměstnavatele, a každého kdo stojí o stupínek výš na žebříčku moci a rozhodování.

 

V podstatě zaměstnanec nebude mít možnost zajistit si vlastní bydlení, protože z platu nelze do deseti let našetřit na bydlení a hypotéku, či jiný úvěr bankovní sektor neposkytne člověku, který nemá pracovní smlouvu na dobu neurčitou, navíc při přechodu k jinému zaměstnavateli se bude opakovat pracovní smlouva na dobu určitou.

V případě absolventa VŠ bez dobrých známostí na důležitých postech bude situace ještě horší o dluh, který si bude muset udělat, aby vůbec mohl vystudovat (školné) Dostuduje ve věku 26 let, dalších devět let bude pracovat se smlouvou na dobu určitou a snadno se stane, že těsně před jejím vypršením mu zaměstnavatel dá výpověď, dnes nemusí ani uvádět důvod. Tím má zaměstnavatel volné ruce, protože propuštěnému zaměstnanci v pracovním poměru na dobu určitou nemusí vyplatit ani odstupné. Podobná situace se může opakovat u každého dalšího zaměstnavatele.

Když vezmu možnost, že se nepodaří nové zaměstnání získat téměř okamžitě, třeba až po roce či dvou těžko naplní potřebný počet odpracovaných let, který se v blízké budoucnosti navýší až na 40 let pro nárok na jakýkoli důchod. Bude dána jen sociální výpomoc na hranici životního minima. Připomínám, že do počtu odpracovaných let se nově nezapočítává studium, a je předpoklad, že se nebude do počtu odpracovaných let započítávat ani pobyt na ÚP.

Nejde jen o ty, kteří půjdou do důchodu v 70 letech, ale týká se to každého občana, který bude odcházet do důchodu v následujících letech. A když se podíváte na vládou prosazované spoření u soukromých důchodových fondů, jde o víc jak jednoduché klamání občanů. DODNES MINISTR FINANCÍ ANI NIKDO JINÝ NEŘEKL PRAVDU O TOM, JAK BUDE ŘEŠENA SITUACE OBČANA, KTERÝ BUDE DO SOUKROMÉHO DŮCHODOVÉHO SYSTÉMU ODVÁDĚT TŘI PROCENTA ZE MZDY A Z DŮVODŮ DLOUHODOBÉ NEZAMĚSTNANOSTI ČI NEMOCI NEBUDE MÍT PROSTŘEDKY, NA ODVOD DO PRIVÁTNÍHO DŮCHODOVÉHO FONDU, ZE KTERÉHO SE DLE INFORMACÍ NElZE VYVÁZAT, ANI PŘEJÍT Z JEDNOHO FONDU KE DRUHÉMU. Možná nejsem daleko od pravdy, že takový člověk přijde o peníze, které do té doby naspořil. Nabývám stále většího přesvědčení, že současná politická garnitura musí urychleně odejít na smetiště dějin, nebo běda národům Českým.

http://berossos.blog.cz/1106/kam-smeruje-budoucnost

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře