Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vláda USA: Kosovo je tranzitní zemí pro drogy z Afghánistánu

Kosovo není hlavní výrobce narkotik v regionu ale slouží jako tranzitní území pro drogy z Afgánistánu, uvádí se ve výroční zprávě americké vlády o mezinárodní strategii boje proti drogám.

„Kosovo čelí výzvám na tomto poli", uvádí se ve zprávě a dodává se, že „hranice Kosova jsou propustné díky úplatnosti kosovské pohraniční policie a celních úředníků".Jak uvádějí média z Prištiny, ve zprávě je dost čísel o množství zadržené drogy na Kosovu a počtu zatčených. Konstatuje se ale, že prameny informací o boji proti tomuto jevu jsou omezeny na zdroje z Kosovské policie a zdůrazňuje se, že kosovská vláda tuto oblast nepovažuje za svoji prioritu. „Hlášení spolupracovníků z EULEXu z oddělení pro narkotika doteď nevedlo k žádným výsledkům ve smyslu zvýšeného počtu zatčených nebo obžalovaných," uvádí se v textu.

Zdůrazňuje se, že Kosovo není žádný velký výrobce drog a zpráva ukazuje, že se zmenšilo množství narkotik, které pocházejí z Afghánistánu a jdou přes Bulharsko a Makedonii a že se momentálně zvětšilo množství, které jde přes Albánii a Černou Horu.

Zprávy kosovské policie hovoří o růstu vnitřního narkotického trhu na Kosovu. Podle zpráv UNICEF a nevládních organizací je na Kosovu okolo 20.000 uživatelů drog, především heroinu, ale i kokain „získává na popularitě".

 

Převzato z Kosovoonline

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře