Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

15.2. – Den státnosti Republiky Srbské - BLAHOPŘEJI.

Vím, že média to nezmíní, a srbská vlajka u nás na žádné státní budově nezavlaje.

Vím, že náš malý svět má své jiné - světové starosti. Přesto věřím, že mé blahopřání najde občany, které potěší. Především ty, pro které je Srbsko stále víc symbolem hrdosti a statečnosti. Obojí prokázali jak v první,  tak druhé světové válce. V té první statečným bojem s Rakousko-Uherskem, tak i v druhé, kdy Srbové dokázali, téměř sami, vyhnat německá vojska. To pomohlo komunistovi Titovi udržet jugoslávskou svrchovanost před ovládnutím Stalinem.

  • 15-2-den-statnosti-republiky-srbske-blahopreji

Nepodařilo se mu však odstranit příkopy mezi národy Jugoslávie, které válka ještě prohloubila. Dokázal je přinutit k jejich překračování. Pomáhala mu v tom jistě trvalá hrozba ze strany sovětských soudruhů, která však nikdy nepřerostla v intervenci jako v Maďarsku nebo ČSSR.

Bohužel ani víc jak dvě generace nestačily k zapomenutí na staré křivdy, které nakonec vedly k rozpadu Jugoslávie. V roce 1999 pak dokončila dílo zkázy v Srbsku letadla NATO, když pod zfalšovanou záminkou vybombardovala pro Kosovo samostatnost. Tento čin ukázal, že pro Západ končí srbská svrchovanost tam, kde narazí na jejich zájmy.

Netuším, kam až dokázal tlak Západu posunout myšlení většiny Srbů. Zda ti, co nezažili bombardování už uvěřili, že se vše dělo pro jejich dobro. Ty chci, jako někdo kdo hodně pamatuje, varovat. Přátelství a spolupráci evropských zemí si představuji opravdu jinak.

Z „evropského snu“ se právě probouzí mnoho mých spoluobčanů. Ať je pro vás naše zem, která se chystá předat zbytky naší svrchovanosti Bruselu, odstrašujícím příkladem, kdy se ze statečného národa stává národ se statečnými jedinci.

Závěrem trochu té naší pověstné závisti. Ano, závidím vám prezidenta, a přeji mu a vám všem dost sil k zachování SRBSKÉHO NÁRODA.

Zdroj: https://www.necenzurujeme.cz/karel-petrik/3378/15-2-den-statnosti-republiky-srbske-blahopreji.html

Poznámka CFP!: K blahopřání se samozřejmě připojujeme!

OKUPANI Z NATO VSTUPUJÍ DO SRBSKÉHO KOSOVA:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře