Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Útočí se na elity, inteligence je podřízena mase, říká novinářka Procházková

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Novinářko Procházková - vysvětlete nevzdělané venkovance kdo jsou ty elity, koho dehonestujeme a proč jsou lidé podle vás tak nevzdělaní, ani nevědí, co chtějí. Já totiž přesně vím, co nechci. Nechtěla jsem Havla,...

  • utoci-se-na-elity-inteligence-je-podrizena-mase-rika-novinarka-prochazkova

Citace:

1. „Děsí mě tendence, kterou si pamatuji z Ruska z poloviny 90. let minulého století, mělo to podobný průběh. Po rozpadu SSSR nastala euforie ze svobody. Do vlády se dostali inteligentní lidé, po čase však nastala dehonestace elit. Cítím tady velkou neúctu k elitám,“ tvrdí novinářka Petra Procházková a dodává, že podle jejího názoru se lidé u nás začali vracet k tomu, že inteligence je podřízena mase, která má vždycky pravdu.

K bodu 1 – Novinářka má potřebu nám sdělit, že nemáme dost velkou úctu k elitám a dokonce nám mlátí o hlavu, že dehonestujeme inteligentní elitu, co se dostala po převratu do vlády. Oslovila bych nám normálním milá paní, ale nejde mi tu z pusy, protože mi milá rozhodně nejste. Dehonestace elit – to si snad děláte srandu? Neúcta k elitám – to je jako co? Pokud bychom tu měli jen takovou elitu, tak se rovnou můžeme všichni zastřelit.

Kam nás tzv. „elita“ dovedla?

– k vládě lumpů
– ke lžím a podrazům
– k hromadným exekucím
– k potravinovým bankám 
– k rozkradené republice
– k vytunelovanému důchodovému kontu
– ke zničeným továrnám
– k vládě cizinců
– k výplatám o životním minimu
– k nenažranosti „elit“
– k mládeži, co chce zastřelit důchodce
– k bezdomovcům
– k nedostupné lékařské péči

Tohle jsme neznali a teď je to naším životem

2. Zdělila nám svoje představy demokracie a na sociální síť napsala, že nesouhlasí s tím, aby nevzdělanci a hlupáci rozhodovali o zásadních otázkách země a dodala mile, že však nikomu neupírá volební právo. Většina lidí by se neměla být cítit natolik kompetentní rozhodovat o věcech, kterým nerozumíme. Bylo by lepší, aby za nás rozhodovali odborníci,“ míní Procházková.

K bodu 2  – Má potřebu nám sdělit stejně jako politici a herci, že jsme hlupáci, co ničemu nerozumí a měli by držet hubu a krok a dělat na tu horní nenažranou část nadlidí. Mimochodem, je normální aby stát odvolal ředitele pošty, ale na cestu mu dal pár miliónů aby neplakal? Není. Byl odvolán, tak proč mu za to ještě zaplatili? Top jsou ti podle vás inteligentní a elitní nadlidé? Takže referendum ne, ale klidně si lidičky volte, my to stejně napravíme podle svého. Oni nám totiž ty volby nejsou k ničemu. To vidíme teď když si staví bábovičky o vládě a mlátí se lopatičkama po inteligentních, elitních hlavách kdo se dostane ke korytu.

3. „Každý národ elity potřebuje. Není to o nadřazenosti, ale je to o úctě k tomu, že je tady někdo, kdo je vizionář, kdo má tedy ty vize, kdo je inteligentní, vzdělává se. To po odchodu Václava Havla vymizelo,“ řekla Procházková, pro níž mezi českou elitu patří lidé, kteří vyslovují něco, co má určitý přesah. „Třeba pan profesor Sokol nebo pan profesor Halík,“ podotkla.

K bodu 3 – Tady nemám ani sílu okomentovat, že Halík je elita. Ta ženská si snad dělá srandu? Pokud to myslí vážně, tak není co dodat. Jen to, že dát do jedné lajny Profesora Sokola a Halíka je sprosťárna.

zdroj:http://www.na-septande.cz/utoci-se-na-elity-inteligence-je-podrizena-mase-rika-novinarka-prochazkova  

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Jánošík 2018-03-02 08:22
Koukněte si na starý poetický příběh elity a luzy Císařův pekař....
Elita : Lang, Kelly,.... a proti nim zlí bolševici, lůza ulice, na čele s Pepikem.
To je příběh dneška, to není rozprávka...
Také mezi 12-ti byl jediným příslušníkem elity Jidáš, je to ten samý příběh,
Příběh Dneška, budeme ho žít ještě mnohokrát.

Facebook komentáře