Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

U JÍLKOVÉ V KOTLI SE VAŘIL NEPOŽIVATELNÝ EET GULÁŠ

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Sledovat veřejnoprávní pořad Michaely Jílkové „Máte slovo“ se stalo sadomasochistickým počinem. I když pomineme naprostou nepřehlednost diskuse, afektovaný tlak moderátorky na názorovou „vyváženost“, který způsobuje, že nikdo vlastně pořádně nestihne říci nic, co by mělo hlavu a patu, mimo většinou jednoho hlavního hosta, utínání každé zajímavější diskuse kvůli „držení se tématu“, vychází z celého představení jakási bulvárně ukřičená fraška, která divákovi přináší spíše pocit trapnosti a studu za sledované dění než cokoliv jiného.

 

 

  • u-jilkove-v-kotli-se-varil-nepozivatelny-eet-gulas

Stejně tak tomu bylo i včera: Nevím kdy vybíral hosty, ale musel to být snad sám ministr financí Babiš. To co proběhlo na obrazovce ČT mu totiž opět vlilo do tváře široký samolibý úsměv. Argumentace oponentů byla v podstatě nulová, bez podstatných faktů a také bez účinné obrany proti polopravdám, lžím a mystifikacím jednotného bloku Babišovy finanční správy tam přítomné.

I různé komentáře, které jsem posbíral v souvislosti s tímto nestravitelným rétorickým gulášem potvrzují výše uvedené: 

  • Díval jsem se po dlouhé době na pořad paní Jílkové. Babiš byl připraven … chce li se někdo názorově utkat s Babišem, měl by si uvědomit, že se nejedná o nějakého strejdu. Je to profesionál, tvrdý, nekompromisní, odborně připravený. Má k dispozici tým poradců státních i bezpečnostní divizi Agrofertu i podklady, kam má směřovat, co chce dav slyšet. To neplatí jen pro nějaký pořád v TV. To platí všeobecně. 
  • Dnes tristní Máte slovo. Bohužel strana proti EET zcela bez dobrých argumentů. Křičení a nadávání sice mohu chápat, ale je to kontraproduktivní. Kontraproduktivní je též zatloukání stavu ohledně placení lidí v gastronomii. Babiš to tam rozstřílel rozdílem třídy. Přitom bylo vidět, že dobře vedená debata ohledně spolků by ho rozdrtila. Mít pravdu nestačí, taky je třeba umět pravdu prodat. Přátelé, rozhořčení nestačí, je nutné mít i neprůstřelné argumenty, které si musíte předem promyslet a naučit se je. Toto byla promarněná příležitost – faktem ale je, že výběr hostů paní Jílkové výrazně nahrál straně ministra Babiše. Nezasahoval náhodou do dramaturgie? Nepodmiňoval svou účast výběrem hostů protistrany? To by mě opravdu zajímalo…
  • Ten Bureš je odpudivý, mazaný gauner. O tom není pochyb. Nejvíce mne však zklamal postoj tří venkovských starostů, kteří vědí jaká je situace, ale lísali se podbízivě Burešovi do přízně. Zvláštní kapitolu tvoří debilní starosta, který odpovídal na otázku, co si na venkově počne babička, když si tam nebude moci koupit rohlíky. Dle toho blba nasedne do fordu a dojede si pro ně do města. Takové jsou prý dnes na venkově babičky. Z naší obce je to do města 25 km, to by se ty rohlíky hodně prodražily, že? Nemluvě o okolnosti, že ne každý obyvatel má auto a možnost si pro ty rohlíky tím fordem zajet.

A tak podobně. Důležité je, že v celém pořadu v podstatě nezaznělo, že EET není samotným důvodem pro to, že mnoho malých hospod a obchodů skončilo či bude končit. Tím důvodem je nehorázné zvyšování tlaku na jejich provozovatele ze strany státu, který jde sice po kapkách, ale stal se již neúnosným. Je to tlak politický, ideologický, ekonomický i byrokratický. V současně nastaveném prostředí se prostě malým podnikat nevyplácí. Ani těm srdcařům co přes dvacet let bojují jen pro svoji osobní pocit svobody a nezávislosti. I ti už to vzdávají, protože prostě nemohou dál. Ne kvůli nějaké EET účtence, ale kvůli tomu, že stát, potažmo Babiš z nich udělal škodnou, kterou je třeba pořádně oholit a pak ještě zavřít do kriminálu. A zákony jsou takové, že žádný malý živnostník dnes neví dne ani hodiny, kdy mu přijde do provozovny nějaký ouřada a zlikviduje jej na dvě doby, protože může. Džungle zákonů mu to totiž umožňuje.

Co má tedy dnes ten drobný podnikatel dělat, když ještě navíc vidí jak velká korporátní konkurence dostává dotace, daňové prázdniny, investiční pobídky, zatímco on jen platí a Babiš se svými voliči na něj pořvává, že je zloděj? Má ještě čekat na ránu z milosti? 

zdroj:http://pravyprostor.cz/u-jilkove-v-kotli-se-varil-nepozivatelny-eet-gulas/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 irados@seznam.cz 2017-02-04 11:26
Jako důchodce mě dobře holil Kalousek. EET mě neholí, ale nenažranci. Příklad: dnes jsem na Netu zjistil cenu za kávu stejného provedení i balení v jednom obchodě za 119.- a v druhém za 60.-. k EET končí pošty i bez EET a ty hospody venku většinou obsluhují lidé již v důchodu a už nechtějí dále, jsou unaveni. Mladí nemají zájem, vesnice se vylidňují, na vesnici chcípnul pes a mladí lidé chtějí trochu žít i když je to velmi těžké.. Ta babička co chce ten rohlík, jak se furt píše, ta jezdí do marketu, EET bude všude ve všech zemích. Kapitalistický stát potřebuje zloděje a daně. Nevlastní žádné výrobní prostředky, jak se říkalo, socialistický stát vlastní vše, takže nezvoňte příště klíči, ale zazvoňte si v kedlubnách

Facebook komentáře