Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Hrůza! Skandál! Konec světa! Premiéři podávají demise, občané píší petice, okrašlovací spolky přecházejí do ilegality a slabší povahy páchají sebevraždy. Co se děje? Taková prkotina – pan prezident mluvil sprostě. Samozřejmě, že by prezident sprostě mluvit neměl, samozřejmě, že ta tři sprostá slova v interview pro ČRo byla přesně o tři víc, než bylo nezbytně nutné, ale jestli je vulgarita pana prezidenta problém, tak jeho kořeny je třeba hledat jindy a jinde.

  • nenadavej-na-zrcadlo-kdyz-mas-krivou-hubu

A není to jen u těch, kteří tolerovali vulgarity Kalouskovi nebo Topolánkovi a projevovali devótní slabost pro sprostotu Schwarzenbergovu, ani u těch, kteří o prezidentovi dávno běžně mluvili s použitím těch nejtvrdších vulgarit a tvářili se u toho jako že je to jejich morální povinnost. Je to všude kolem. Vulgarita se stala běžnou součástí našich životů, je na divadle, v knihách a zejména v televizi – v té televizi, která se nad prezidentovým lapsem pohoršuje, ale není ji žinantní ty jeho sprosťárny s gustem zopakovat. A to je řeč jen o slovech, ale ta vulgarita je i vizuální, od zbanalizované a zkomercionalizované nahoty zbavené vší erotiky po inflaci devalvované pornografie a samozřejmou brutalitu, která nemá nic společného s naturalismem, ale jen a pouze se ztrátou studu.

V takových podmínkách není to ostentativní pohoršování se nad prezidentskou sprostotou nic jiného, než obyčejné pokrytectví. Jen hlupák se diví a pohoršuje, že národ sprosťáků má sprosťáka za prezidenta. A většina těch, co se tak hlučně pohoršují, hlupáci nejsou. Nevztekají se kvůli tomu, že je prezident sprosťák, ale kvůli tomu, že jim strhl masku, že si už nemohou hrát na svatoušky a předstírat, že jsou  jiní, než ve skutečnosti jsou. Kdo měří dvojím metrem, tomu hrozí, že ztratí míru.

P.S. Ty největší sprostoty se beztak říkají vždy slušně.

zdroj:http://tribun.name/2014/11/03/nenadavej-na-zrcadlo-kdyz-mas-krivou-hubu/#more-927820

Facebook komentáře