Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Londýnská benefice Talibanu

Původně to minulý týden v Londýně měla být jen další mezinárodní konference, na níž chtěly USA vylákat z členských států NATO další závazky týkající se války v Afghánistánu a rozhodnout, co dál. Ano, načrtly se smělé plány

na verbuňk asi 300 tisíc afghánských vojáků a policistů, na předání některých provincií afghánské vládě, ale zlatým hřebem londýnské konference bylo vybírání peněz na Taliban.

Bylo to připravené dokonale. V předvečer Rada bezpečnosti OSN promptně z černé listiny mezinárodních teroristů vyškrtla pět členů někdejší talibanské vlády, aby je bylo možné uplácet, aniž by Západ čelil obviněním z financování terorismu. Suma, která první rok do tak zvaného Fondu pro mír a reintegraci poputuje, nakonec činí 140 milionů dolarů, byť afghánský prezident Hamíd Karzáí ve svých představách uvažoval až o miliardě. Zatím není jasné, komu přesně budou tyto peníze určeny. V Obamově administrativě se totiž vášnivě diskutuje, zda je lepší uplácet členy bývalé talibanské vlády, nebo zda peníze raději nestrkat do kapes velitelům Talibanu na nižších příčkách, díky čemuž by pak USA mohly čas od času nahlásit i nějaké to vítězství přímo na bitevním poli. Nejenže by si to USA a NATO v devátém roce války zasloužily alespoň za snahu, když ne za předvedený výkon, Obamovi doma by to navíc vylepšilo kulhající aureolu válečníka a muže pevné ruky.

Už dnes je ale jasné, že peníze potečou k lidem, jejichž údajná a neustále omílaná hrozba naší bezpečnosti před lety vedla k tomu, že Západ, Českou republiku nevyjímaje, pozabíjel v Afghánistánu desítky tisíc lidí, zničil už beztak chabou infrastrukturu země a svého skutečného cíle, tedy vytvoření bezpečného koridoru pro americké plynovody ze Střední Asie beztak nedosáhl. Tamní plyn Američanům přebrala Čína a nám všem ostatním - právě kvůli lidem, kterým chce Západ nyní rozdávat z peněz daňových poplatníků miliony dolarů -- naše vlády začaly odposlouchávat telefony, číst e-maily, sbírat vzorky DNA a skenovat rohovky do pasu a lidi na letištích až do morku kostí. Jinými slovy, jim miliony, aniž by kdokoli věděl, k čemu je použijí, a nám zůstane okleštění občanských práv.

V orwellovských časech logiku hledat netřeba.

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře