Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Konec CzechFreePressu! Nebo začátek nových médií?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nevádno jsme spustili nový CFP! Dle některých z vás je horší, dle některých snad i lepší. Zásadní změna ovšem není ve vzhledu. Jak jsme již avizovali, některé články na CFP! budou přístupné po registraci, přihlášení. K registraci vám stačí jakýkoliv e-mail, ke kterému máte přístup – registraci musíte na e-mailu potvrdit.

  • konec-czechfreepressu-nebo-zacatek-novych-medii

Za registraci získáte 30 CFP! kreditů, což znamená přístup k 10 VIP článkům.
Až vám kredity dojdou, můžete se po česku zaregistrovat znovu na jiný e-mail nebo si kredity dobít nákupem v e-shopu.

Cílem registrace není z vás tahat žádné osobní údaje, ani vám omezovat přístup k informacím. Cílem registrace a VIP článků je posun CzechFreePressu k relevantnímu svobodnému médiu.

Nyní se snažíme dělat nezávislé zpravodajství zadarmo – a podle toho to také vypadá. Většinu článku přebíráme, překládáme vesměs strojově, na kvalitní korektury není čas. Žádné pořádné autorské články nezískáváme, protože bez peněz do hospody nelez.

Přestože to vypadá, že ostatní média jsou zdarma, není tomu tak. Mainstreamové plátky a televizní kanály jsou PR média korporací a politiků, za které také lobují – více či méně okatě, nicméně většina obsahu je na politickou a byznys objednávku. To znamená, že za informace platíte přímo (televizní poplatky a další) i nepřímo (vymýváním mozků reklamou a cílenou dezinformací).

Korporace a politici samozřejmě mají z takové manipulace prospěch, a proto sypou médiím zpět.

CFP stojí na druhé straně mediálního spektra. Snažíme se upozorňovat na skutečnosti, které ostatní média často nemohou z důvodu své závislosti prezentovat (čí chleba jíš, toho píseň zpíváš), a proto nám nikdo nesype.

Od zpoplatnění obsahu – cca 3 Kč za 10 článků (zpoplatněný bude plus mínus každý 10. článek), si slibujeme tři věci:

A) zkvalitnění obsahu
B) zapojení vás – uživatelů
C) příspěvek na provoz CFP!

Zkvalitnění obsahu:

Věřím, že kvalitní, informacemi nabitý článek můžme mít cca 300 placených přečtení, to znamená, že vydělá cca 900 Kč. Tím na naši stranu přitáhneme spoustu kvalitních autorů, s kterými máme dlouhodobé vztahy – nabídneme jim za autorské články honorář.

Kvalitní autoři = bohatší obsah z druhé strany mediální spektra = svobodná nezmanipulovaná publicistika.
Zároveň to nám, redakci CFP!, umožní věnovat více času překladům a dalšímu vyhledávání dobrého obsahu.

Zapojení vás – uživatelů:

Již tento týden si každý z vás bude moci založit vlastní CFP! Blog. Po registraci, potvrzení e-mailu a přihlášení můžete publikovat články, dávat náměty, sdílet informace mimo sociální sítě.

Články publikované na blog samozřejmě projdou kontrolou administrátora. Nicméně pokud se jako blogger osvědčíte, dostanete plný přístup včetně publikování VIP článků. To znamená, že za váš článek dostanete honorář dle jeho čtenosti.

Cílem je za A) rozjet regionální zpravodajství – věříme, že se zapojíte a budete publikovat články ze svého okolí – všech koutů Čech, Moravy, Slezka a Slovenska, a za B) rozjet samočinné svobodné zpravodajství – od občana k občanu.

Příspěkvek na provoz CFP!

CFP! v současnosti navštěvuje 40.000 unikátních návštěvníků měsíčně. V zimě (kdy mají média žně) to bylo 60.000 unikátních návštěvníků, tomu odpovídá 120.000 návštěv, 300.000 zobrazených stránek měsíčně. Z toho soudíme, že dělat CFP! má smysl, a proto ho děláme. Administraci obsahu (nové články, korektury, překlady) momentálně věnujeme cca 4 hodiny denně. Správě webu cca další 2 hodiny.

Ze vzduchu zatím žít neumíme. Ani servery neběží na vzduch. Evoluce ke svobodnému médiu se zapojením autorů a uživatelů je podle nás jedinou smysluplnou cestou kupředu.

Ing. Ondřej Šťovíček

Facebook komentáře