Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Já SZ volit nebudu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

K tomuto článku mě vyprovokovala vlna negativních komentářů, které se vyskytly pod článkem "CFP kolem sebe vidí zelenou….". Zvláště pak komentáře, které nás obviňují z toho, že jsme za ten článek inkasovali nějaké peníze. Chtěl bych vás ujistit, že jsme měli i nabídky na přímou předvolební reklamu na CFP. Na žádné jsme však nereagovali.

Na rozdíl od jiných webů, na CFP nebyla ani jedna přímá placená předvolební reklama, a to při žádných volbách za celých 6 let existence CFP. To ale neznamená, že jsme apolitičtí, nebo že nezveřejníme článek propagující politickou stranu například v rubrice „Vaše free zóna“ nebo článek nějakého blogera CFP, který politickou stranu propaguje. Před volbami do EP to byl třeba článek "SPO: Jediná rozumná volba" od Pavla Křivky, nebo nespočet článků od Daniela Solise, propagujících stranu Ne Bruselu, ale i třeba článek propagující stranu Moravané. V předešlých volbách jsme dávali výrazný prostor i Pirátům.  

  • ja-sz-volit-nebudu

Já osobně SZ volit nebudu, avšak to neznamená, že naše redakce, čítající další dva lidi, by SZ volit nemohla. Náš webmástr Ondřej Šťovíček (mimo jiné i spolumajitel Zelené země) je členem SZ a má právo svoji preferenci na CFP prezentovat. Já, Daniel Solis, ale třeba i Pavel Křivka jsme byli rovněž členy SZ a tato strana je po odchodu Martina Bursíka určitě jednou z volitelných stran, ostatně jako všechny v tomto článku zmíněné strany.

Proč to ale píšu. Chci tím říct, abyste nevolili podle toho, co se píše na CFP, nebo na Aktualne.cz nebo na iDnes. A už vůbec ne podle billboardů či nějakých TV spotů na ČT. Volte podle svého svědomí, podle programu, který vás nejvíce oslovil a třeba i podle toho, jestli jsou v té straně osobnosti, které znáte, kterým důvěřujete, nebo jsou vám sympatické a s jejímiž názory, nebo alespoň jejich částí, souhlasíte.

V každém případě, ale jdete volit, protože volby jsou jednou z instancí, prostřednictvím které se můžeme alespoň pokusit něco změnit.

Facebook komentáře