Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

SPO: Jediná rozumná strana

Poté, co Strana práv občanů vyměnila vedení a vyškrtla z názvu slovo „zemanovci“, učinila další moudré rozhodnutí. Nejde do evropských voleb. Stala se tak vlastně jedinou skutečně euroskeptickou stranou.

  • spo-jedina-rozumna-strana

V českých poměrech jde o rozhodnutí skutečně nevídané, protože právě evropské volby, kde stačí celostátně postavit jen jednu listinu kandidátů, lákají přemnohé mikrostrany. O hlasy voličů se tak uchází rekordních 39 subjektů. Kandiduje doslova každý, kdo má – eufeministicky řečeno – nějaké tělesné otvory.

Na straně kritiků EU se téměř žádné známky snah o spolupráci neprojevily. Machova strana „Svobodní“ nabídku na společnou listinu od strany „Ne Bruselu - Národní demokracie“ odmítla. Sebestředný Petr Hannig (Strana zdravého rozumu) zřejmě ani neuvažoval o společné listině se stranou Česká suverenita, kterou vede neméně sebestředná Jana Volfová. Tato politička vůbec zavádí na českou politickou scénu novátorské metody. Zatímco po prohraných volbách předsedové a další funkcionáři zpravidla odstupují nebo nekandidují (např. Jana Bobošíková), pak Jana Volfová se naopak „nechala zvolit“ do funkce předsedkyně zmíněné strany poté, co v rámci volebního bloku „Hlavu vzhůru“ zaznamenala v parlamentních volbách jako vedoucí kandidátka v jihomoravském kraji nejhorší výsledek ze všech čtrnácti krajů (0,23%, celkem v ČR 0,42%, nejlepší kraj 0,58%). Také na kandidátní listině České suverenity najdeme úspěšnou političku Mgr. Volfovou na nečekaném prvním místě.

Roztříštěnost panuje i v táboře euronadšenců. Zvlášť kandiduje ČSSD i LEV21, samostatně jdou do voleb Strana zelených i strana LES Martina Bursíka, o „dvojitých lidovcích“ (TOP09 a KDU-ČSL) ani nemluvě.

Takto „pestré“ politické spektrum nejvíce vyhovuje velkokapitálu. Velké korporace, zejména banky, pojišťovny, telefonní operátoři, dodavatelé vody, plynu, elektřiny apod. si mohou být jisti, že jim hned tak nějaká regulace nehrozí, protože podobná bude situace i ve všech volbách vnitrostátních. Dál budou z kapes občanů beztrestně tahat stovky miliard korun ročně nad rámec rozumného regulovaného stavu a tzv. pravdoláska bude tuto skandální skutečnost dál zakrývat směšným protikorupčním folklórem. Suma veřejných prostředků rozkradená v souvislosti z korupcí je pakatelem proti částkám, o něž monopoly a kartely každoročně a zcela podle zákonů oloupí občany.

V takové situaci je třeba mužům ve vedení SPO vyslovit uznání. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by na české politické scéně, která připomíná porost narcisek, našli brzy nějaké následovníky.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře