Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Všichni prezidentovi muži", aneb Koho na Hradě si z daní platíme?

 

Tajemník prezidenta, Ladislav Jakl, na svém blogu na iDNES.cz, navrhl okamžitý zákaz jízdy na kole. Patrně se také částečně snaží být vtipný, ale i přesto pokládám jeho článek spíš za hloupý, než za zábavný, či jinak přínosný.

  • vsichni-prezidentovi-muzi-aneb-koho-na-hrade-si-z-dani-platime

Ze zmíněného článku prezidentova tajemníka yyjímám - "Cykloaktivistům zbývá argument prý největšího kalibru. Kolo jako dopravní prostředek je prý ekologické. Nezatěžuje naše prostředí jako ta hlučící a výfukové plyny chrlící auta. Tak nějak tomu skoro všichni věříme. Přitom je to blbost nakvadrát……..Za pouhý jeden litr nafty odveze auto pět lidí na dvacet kilometrů. Nějakých 35 korun to dělá. A když si pět lidí sedne na kolo a těch 20 kilometrů odšlape, to jako nestojí nic? V cíli si musejí dát oběd, protože spálili mraky energie. Za ten dohromady vypláznou aspoň čtyři stovky, a to nemluvím o nutném doplnění tekutin……..Jak vzniklo těch pět obědů, energeticky adekvátních ke stovce odšlapaných kilometrů? Co hektarů polí muselo být zoráno, oseto, ošetřováno, sklizeno? Co kombajnů a traktorů muselo po nich jezdit? Co prasátek a kraviček zařvalo při popravě, když předtím snědlo tuny krmiva? Co zeleniny muselo být pěstováno, hnojeno a přepravováno?......... Kdyby ti cyklisti jeli autem, co kravínů a vepřínů by se nemuselo stavět! Co krmiva by se nemuselo vyprodukovat! Co obilí nikdy nezasít a nesklízet! ….. nevěřte cyklomaniakům, že kolo je pokrok, že kolo je čistota a zdraví. Čuchněte k jejich propocenému triku a budete mít jasno, kdo tu zamořuje vzduch. Pachem i hloupými argumenty. Cyklistiku není třeba podporovat, ale naopak zakázat…./citace/".

Tento reprezentant prezidenta Václava Klause si také letos v říjnu, uprostřed debaty čtyř uchazečů o Hrad, svlékl sako, kravatu i košili a odhalil své modré tričko, které s oblibou nosí. Na zádech má žluté hvězdičky seskupené do kosočtverce a heslo parodující náš někdejší "bratrský vztah" se Sovětským svazem - "S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak."

Na přední straně má Jaklovo tričko mezi žlutými unijními hvězdami nápis "New RVHP", tedy ironickou připomínku někdejší Rady vzájemné hospodářské pomoci, což bylo  ekonomické sdružení bývalých socialistických států v čele se Sovětským svazem, na jehož prosperitě někdejší socialistický ekonomický výzkumník - inženýr Václav Klaus, CSc., v Husákem zřízeném "Prognostickém ekonomickém ústavu" pilně "vědecky spolupracoval".

Druhý dnešní Klausův spolupracovník a rádce, Petr Hájek, vydal knihu hanobící a zesměšňující prezidentova předchůdce na Hradě. Tento výplod se jmenuje "Smrt ve středu". O Václavu Havlovi je v knize tvrzeno, že byl marxista, že "devětaosmdesátý rok v Československu nebyl demokratickou revolucí", že "17. listopad 1989 byl vcelku bezvýznamný incident. Bezpochyby nešlo o spontánní lidový čin". Naopak za "historický milník ve vývoji našeho státu" pokládá založení Klausovy ODS.

Hájek neskonale obdivuje Václava Klause. Klausem založenou ODS za jeho vedení označuje jako "jedinou ideově pravicovou stranu v dějinách kontinentální Evropy".

Hájek také vášnivě propaguje prezidentovy kontroverzní laické názory na globální oteplování a jeho proslulou obsesivní kritiku Bruselu. O Evropské unii ve své knize píše - "To, co udržuje přípustnost jakékoli svobodné otázky ještě poslední centimetr nad hladinou pozvolné povodně nové totality, je nesnesitelně lehký fenomén Klaus".

Podle Hájka "žijeme v nesvobodném a zmanipulovaném světě ovládaném podplacenými novináři". Podle něj například vůbec neexistoval Usáma bin Ládin - šlo prý o výmysl představitelů USA a novinářů.

Teroristické útoky z 11. září 2001 v USA - přirovnává k "výstřelu z Aurory v roce 1917, který se stal symbolem počátku ruské bolševické revoluce".

V knize uvádí množství kuriózních názorů na všechno možné. Namátkou třeba - "Kouření neškodí zdraví". Hájek o celosvětově potlačovaném, lékaři  mnohokrát prokázaném škodlivém zlozvyku, zcela vážně tvrdí - "Nikdo dosud neprokázal, jak významný vliv má kouření na úmrtnost. Prokázat to současnými metodami ani nejde. Boj proti kouření je boj proti svobodě."

Ve zmíněném "díle" Hájek také představil již proslulý výrok o sobě - "Já z opice nepocházím". Míní tím a dále zdůvodňuje, že Charles Darwin, zakladatel celosvětově uznávané teorie evoluce, se prý mýlil.

Podle prezidenta Klause je Hájkova publikace, objektivně obsahující některé názory překračující hranice "duševní normálnosti", prý "v něčem objevná a nesmírně užitečná" a "nutí každého k zamyšlení".

Petr Hájek vystudoval FAMU, působil v časopisech Květy a Reflex.

Brzy po převratu 1989 se "nadchl" pro předsedu ODS Klause. Pomáhal mu po takzvaném "Sarajevském atentátu" v roce 1997 a od Klausova nástupu na Hrad v roce 2003, patří mezi prezidentovy nejbližší lidi.

Známý seriozní publicista a reportér TV NOVA, Josef Klíma, který s Hájkem pracoval v časopise Květy a po revoluci s ním a několika společnými kamarády z novinářské branže zakládal v roce 1990 týdeník Reflex, o prezidentovu muži uvádí - "Je velmi inteligentní a sečtělý. V 80. letech jsme byli nejlepší kamarádi……Hájek je člověk s černobílým viděním světa, který se vždy silně upne na nějakou věc. Počátkem 80. let se například ze dne na den nadchnul pro homeopatii a zavrhl doktory pro sebe i svou rodinu".

O společném podniku s Reflexem Klíma uvádí - "Petr Hájek je největším zklamáním mého života…..Reflex založený v roce 1990  bez vědomí mého a ostatních kamarádů - spoluzakladatelů, prodal a žádnému z nás nedal ani korunu.

K uvedené Klímově vzpomínce na společné podnikání, Hájek po dvaceti letech zveřejnil - "Josef Klíma se po marxisticku domnívá, že dělníkova práce znamená, že je také spolumajitelem věcí. Není. Klíma je motivován intelektuální insolventností a závistí".

Klíma k Hájkovu osobitému tvrzení dodal - "Dodnes vzpomínám, jak nám na poradách Hájek sám říkal, že noviny mají patřit novinářům a že svůj zakladatelský podíl dostaneme".

Charakteristiku "prezidentova muže" uzavřeme dle vpředu uvedené zasvěcené osobní vzpomínky seriozního pamětníka. Petr Hájek, mimo jiné, je tedy také obyčejný podvodník, který sprostě podvedl a okradl své nejbližší kamarády.

Překvapuje někoho, jací jsou "oba prezidentovi muži", našeho nejvyššího státního představitele, který náš stát "reprezentoval" loni v dubnu v Chile na prezidentském brífinku "šikovným přivlastněním" drahokamy vykládaného plnicího pera?

Mám pocit nevole, jakého prezidenta a jaké "všechny prezidentovy muže" musím ze svých daní podporovat. 7.března 2013, tato intelektuální a morální tryzna nejen pro mne, naštěstí již snad opravdu definitivně skončí. Už aby to bylo! Myslím, že nebude nijak těžké, "nadělit si na Hrad" za tohoto prezidenta nějakého lepšího. Stačí když to bude poctivý a psychicky nepoškozený člověk.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře