Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

"Úspěch" ekonomické politiky Nečasovy vlády, aneb "V roce 2012 zkrachovalo nejvíce firem a živnostníků v historii České republiky".

 

V roce 2012 zkrachovalo v Česku historicky nejvíce firem. V přepočtu jich každý loňský pracovní den ubylo téměř patnáct. Více než polovina z nich byli živnostníci.

Definitivní počet bankrotů firem za rok 2012 raketově předstihl i katastrofální rok 2011. Celkem zbankrotovalo 3 692 společností a podnikatelů. V meziročním srovnání s rokem 2011 se jedná o 46% nárůst.

  • uspech-ekonomicke-politiky-necasovy-vlady-aneb-v-roce-2012-zkrachovalo-nejvice-firem-a-zivnostniku-v-historii-ceske-republiky

Živnostníci se na smutné statistice firemních bankrotů podíleli 64%, což je ve srovnání s rokem 2011 nárůst o dalších 14%. Vyplývá to ze statistik společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která finančním institucím vede oficiální registr všech dlužníků.

V roce 2012 nejčastěji bankrotovaly obchodní společnosti, firmy v pohostinství a službách. Na tato odvětví připadlo více než 60% všech bankrotů. Nejrychleji se počet bankrotů obchodních společností meziročně zvýšil ve stavebnictví a to o 17%.

Pokud jde o geografické hledisko - nejvyšší počet bankrotů firem byl v Moravskoslezském kraji. V absolutních číslech ho následuje Ústecký a Olomoucký kraj. 

Z posledního novoročního projevu prezidenta jsme se nedozvěděli nic, jak náš stát řídit lépe. Ani slůvko o neschopném ministru financí - kvalifikací  chemikovi, který státní ekonomice nerozumí a ekonomický progres státu zcela umrtvil, ani o korupci, které je ministr financí jedním z předních představitelů. Skutečný neoficiální šéf české vlády - Miroslav Kalousek,  ztělesňuje dva hlavní faktory, které nejvíc poškozují životní úroveň poctivých občanů - ekonomická hloupost vlády a zlodějna na státní úrovni.

Z novoročního Klausova projevu jsme se nedozvěděli také ani slovo o tom, že se EU a ani euro nerozpadlo a že jsme se pod údajným "diktátem Bruselu", přes veškerá moudra a škarohlídská proroctví naší hlavy státu "nerozpustili jako kostka cukru".

Současné osazenstvo Hradu se koncem loňského roku nestydělo zveřejnit při připomínce roku od úmrtí Václava Havla nejen absurdně nesmyslné, nedůstojné, lidsky trapné a zlé výplody, nevhodné i po deseti pivech prokládaných rumy v pohostinských zařízeních čtvrté cenové skupiny. Nezbývá než doufat, že odcházející prezident Klaus se podobných ubohostí v budoucnu od svého nástupce a jeho hradních spolupracovníků nedočká.

Václav Klaus jako prezident nebyl ani konzistentní i když jeho příznivci právě toto o něm velmi rádi tvrdí. Je však skutečností, že nejprve osobně podepsal přihlášku do EU a pak osm let na Hradě ani nevyvěsil vlajku unie. To není konzistentnost, nýbrž trapnost.

Na úřadujícího premiéra Nečase a odcházejícího druhého českého prezidenta, který nejhanebnější vládu samostatné České republiky podporoval, myslící poctivý občan nemůže být hrdý. Prezident Klaus náš stát v očích světa neposunul dál, nýbrž zostudil a premiér Nečas - výkonný robot fakticky vládnoucího inženýra chemie Kalouska, nekradoucí občany pouze stále sráží do hlubší ekonomické propasti bez vyhlídek na odražení ode dna.

Klausova amnestie, odsouhlasená Nečasem, je finálním výsměchem deklarovanému boji vlády a hlavy státu s korupcí. Nečekejme, že nám rok 2013 přinese nápravu sám o sobě, bez našeho aktivního přičinění.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře