Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Sociální dumping

Tento termín popisuje situaci, kdy korporace v zemích, zpravidla méně rozvinutých, mají malé výrobní náklady, a tím pádem získávají konkurenční výhodu vzhledem k nízkým výdajům na práci. Jedná se tedy o využívání pracovní síly s platy a benefity, které jsou hluboko pod standardem a často nepokryjí ani životní náklady zaměstnanců. Volný pohyb pracovníků napříč Unií může mít tedy negativní důsledky pro ně samé.

Francouzský Le Soir jde ještě dále a uvádí, že volný pohyb pracovní síly má »zhoubné účinky a některé sektory rozleptává«. Z výše uvedených skutečností vyplývá, že pracovníci dostanou nejen dumpingovou mzdu, ale často není dodržován ani zákoník práce jako ve státech, které jsou mnohem rozvinutější. V roce 2011 měla Belgie 337 189 vyslaných pracovníků, což je o 120 000 více než v roce 2009, a doplatila na to nejvíce.

 

www.janecekpavel.cz

  • socialni-dumping

Nejznámějším a nejbližším příkladem pro nás je bezpochyby věčně rozjednaný americký Amazon, který by sem přesunul svoje služby a dále je poskytoval za mnohem nižší ceny a tím využil levné české pracovní síly, která je hluboko pod úrovní USA, tím by se žádným spasitelem rozhodně nestal. Většinou totiž najímá brigádníky a nechává je pracovat za nepřijatelných podmínek. Svědci jasně hovoří o skladišti s několika tisíci zaměstnanci, kteří mají na vyhledání knihy 20 sekund, a pracuje se běžně deset hodin denně. V Německu už zavřel pět z osmi poboček, nepřizpůsobil se německé legislativě.

Ing. Pavel JANEČEK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda
 
www.janecekpavel.cz

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře