Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kocáb by se měl vrátit k hudbě

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Na Parlamentních listech jsem si přečetl nedávný rozhovor s Michaelem Kocábem, který přehnaně opěvoval kult Václava Havla. Ono není co opěvovat, tento kult je zcela falešný, málo lidí ho obdivuje.

Rád bych připomněl, že hudebník Michael Kocáb založil v roce 1991 Trend, kde jeho tvář přesvědčila řádově sto tisíc lidí, aby fondu svěřili svou kuponovou knížku. Z jeho fondů kuponové privatizace Trend a Mercia zmizelo v 90. letech 1,4 miliardy.

 
  • kocab-by-se-mel-vratit-k-hudbe

Zejména bych z rozhovoru citoval následující vyjádření: "Další věcí byl jeho duchovní rozměr - prodemokratický, takový lidský. Bylo v něm hodně pokory, nikdy se nevyvyšoval, nestal se takovým mocipánem. Kladl důraz na lidská práva nejen u nás, ale i v zahraničí. Nerozpakoval se vyjadřovat ke všem problémům v této oblasti, ať to stojí, co to stojí. Číňanům i Rusům řekl, co si myslí. A nikdy neměnil lidská práva za ekonomické aspekty." 

Už dnes se ví, že lidé, kteří cinkali klíči, byli podvedeni. Stále omílající se fráze o porušování lidských práv, což "pravdoláskaři" nazývají to, co je v jiných zemích součástí jejich legitimní historie a snaží se těmto zemím vnutit svoje pojetí lidských práv - "mírumilovné americké". 

V roce 1990 mi bylo sedm let, když Václav Havel prohlásil, že nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Nešťastnou skutečností však zůstává, že války NATO a agrese USA podporoval s vehemencí svojí vlastní. Připomeňme si, jak v roce 1999 se humanitárně rozbombardovala Svazová republika Jugoslávie. Mrtvé děti nám už svědectví neposkytnou.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

 
 

Facebook komentáře