Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Virus (Argentina)

Již dlouho jsme neměli v rubrice "MUSIC" nějaký příspěvek. A kdy bychom si měli představit jednu z nejlepších argentinských poprockových kapel, když ne teď, v době korona-virusové.

-------------------------------

Virus je argentinská rocková skupina založená 11. ledna 1980 ve městě La Plata. Virus měl zcela zásadní roli v novovlném proudu 80. let v Jižní Americe spolu s dalšími skupinami, jako jsou Miguel Mateos / ZAS a Soda Stereo.

Kapelu tvořili Federico Moura (zpěv), Marcelo Moura (klávesy, druhý hlas a doprovodné vokály), Julio Moura (kytara), Ricardo Serra (kytara), Mario Serra (bicí) a Enrique Mugetti (basa).

Později však došlo ke změnám v sestavě kapely, protože Federico byl diagnostikován s nemocí AIDS. V roce 1987 se proto rozhodl odejít z kapely, ale nařídil svým kolegům, aby pokračovali a aby Marcelo Moura převzal roli zpěváka. Nakonec Federico zemřel v roce 1988 a skupina se rozpadla brzy poté.

Později v devadesátých letech kapela ještě činnost v jiném složení obnovila, ale nyní již nekoncertuje.

Jejich živé album Vivo se umístilo na 3. místě v žebříčku 10 nejlepších živých alb v historii argentinského rocku, který sestavil časopis Rolling Stone Argentina v roce 2007.

  • virus-argentina

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře