Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Růžový panter opět zasahuje

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
  • panther
Ještě nezaschla Bartákova „krev" na Ministerstvu obrany, kterou kvůli příštím nákupům Lockhídů chladnokrevně prolil A.Vondra a ani Vondrův tuk v Parlamentu ČR, který pustil při „smažení" kvůli kauze Promopro, při kterém na oplátku pod kotel přikládal Bartákův kamarád Kalousek a máme zde spor dalších papalášů, jenž se již dvacet let vyhřívají na české politické scéně.

Schwarzenberg se tentokrát utkal s Klausem a to prostřednictvím nějakého Bátory. A stejně jako v případě Čunek i tentokrát Schwarzenberg vyřešil celou situaci s „nadhledem a klidem" komisaře Clouseaua z Růžového pantera. Jen připomínám, že i v případě Čunek Schwarzenberg vyhrožoval, že odejde z vlády, když se do ní Čunek vrátí. Nemusím doufám zdůrazňovat, že Čunek se do vlády vrátil a Schwarzenberg zůstal.

I v případě Bátory Schwarzenberg s kolegy z TOPky vyhrožoval, že se na jednáních vlády nebude účastnit, zůstane-li Bátora ve funkci ředitele ani nevím čeho na Ministerstvu školství. A stejně jako v případě Čunek i v případě Bátora byla celá zapeklitá situace vyřešena tím, že Bátora na Klausově ministerstvu nejenže zůstal, ale dokonce povýšil, a tak se mohl Schwarzenberg i s celým svým ansámblem vrátit na jednání Nečasova kabinetu samozřejmě jako vítěz. Nechci si raději ani představit jak tento Clouseau české politické scény hájí zájmy ČR v zahraničí. Ostatně asi tak, že Česko dle jeho slov výměnou barokní kulturní památky Lobkovického paláce nevyčíslitelné hodnoty za kousek pozemku na okraji Berlína vlastně ještě vydělá. S knížetem je radost dělat nejen politiku, ale i obchody. Mít takového člověka v české vládě muselo být snem každého německého politika.

Někdy si už říkám, že to musí být jen divadlo pro veřejnost k odvedení pozornosti od narůstajících ekonomických a sociálních problémů Česka a potažmo od chystaných deforem Nečasova kabinetu, jež situaci ještě zhorší. Lidé již dokonce kvůli nějakému Bátorovi demonstrují v ulicích, zatímco vláda potichu chystá ty nejdrastičtější sociální „reformy" v moderní historii Česka, v důsledku kterých se životní úroveň drtivé části české společnosti ještě výrazněji propadne. Ale veřejnost v Česku místo masových protestů proti neschopné Nečasově vládě a chystaným deformám řeší pochody „teploušů" a nějakého ředitele odboru MŠMT nebo romskou otázku na severu.

Bohužel ani homosexuálové ani romové současné problémy nezpůsobili, naopak buď slouží k odvedení pozornosti, nebo jsou sami obětmi zhoršování sociální situace ve společnosti. Nárůst počtu nepřizpůsobivých v některých oblastech, nárůst nezaměstnanosti a spotřeby drog nejen v romské komunitě a v důsledku toho i nárůst vlivu extrémní pravice jsou přímými důsledky neschopnosti českých politiků, jenž již dvacet let plundrují a tunelují tuto zemi, místo toho, aby se starali o blaho jejich občanů.

Obávám se již jen toho, že Clouseau české politické scény jednou prohlásí, že jestli se ekonomická, sociální a politická situace v ČR nezlepší, tak odejde z vládního kabinetu.

Facebook komentáře