Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou.

Když mi jeden automechanik opravoval auto, při delším uvolňování jednoho šroubu pronesl tuto hlášku:

"Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou." Pak vzal kladivo a šroub uvolnil i proti "jeho vůli".

Můžeme si o této válce myslet cokoli, ale pravdou je fakt, že Ukrajinci, alespoň mě, překvapili svou odvahou a odhodlaností. Obávám se však, že to k vítězství nad Ruskem bohužel stačit nebude.

Všem bezpečnostním analytikům je samozřejmě jasné, že moderní válku nelze vyhrát bez letectva a ovládnutí nebe. Takže i kdybychom statečným Ukrajincům poslali všechny možné nejmodernější, ale pouze jen pozemní zbraně, včetně různých protileteckých raket-střel (např S-300) nebo "obranných" tanků a BVPéček... tak prostě nemůžou po vojenské stránce vyhrát, bez letectva.

  • kdyz-to-nejde-silou-musi-to-jit-jeste-vetsi-silou

Podrobněji nejen o tom mluvil třeba bezpečnostní analytik Martin Koller na Svobodném rádiu dne 5.4.2022. ZDE.

Ukrajinci sice můžou vést partizánskou vysilující válku ve městech, ale pak ta města můžou dopadnou jako Mariupol, nebo Groznyj, nebo Berlín... a celá Ukrajina jako Afghánistán.

Proto Zelenský skoro každý den žádá a prosí, již ani ne o uzavření nebe (pozn. to už pochopil, že je nereálné), ale alespoň o stíhačky, paradoxně ty ruské, na kterých umí létat jejich piloti. Ale ani ty nedostal. Někdy mám až pocit, že USA chce nechat Ukrajinu pořádně rozbombardovat a zničit, aby se na následné rekonstrukci a reprivatizaci všeho pořádně napakovali. Ostatně Bidenova rodina na Ukrajině již před válkou "úspěšně podnikala".  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hunter_Biden

A nasadí-li Rusové na východě Ukrajiny ještě větší sílu, včetně té letecké, bude to masakr, jaký jsme od 2. světové války v Evropě nezažili.

Ať už tato nadcházející bitva bitev o východ a jihovýchod Ukrajiny dopadne jakkoli, Ukrajinci se již dávno stali morálními vítězi, protože to oni brání svou napadenou zemi a proti ruské přesile vzdorují již skoro dva měsíce.

Postavit se takové síle jakou je ruská armáda a ještě k tomu bez podpory letectva, je mission impossible a vyhrát by se dala jen v Hollywoodských ateliérech.

Na druhou stranu, Putin už snad pochopil, že provést "denacifikaci" v zemi, kde je národním hrdinou nacista a masový vrah Slovanů a Židů je nemožné.

Mimochodem na Wikipedii se o národním hrdinovi Ukrajiny a jeho "osvobozenecké" organizaci UPA píše tohle:

....na ukrajinské Volyni a Haliči bylo povražděno v letech 1943–1945, jednotkami UPA až 100 000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo.

UPA brutálně vyháněla či zabíjela Poláky, nešetřila v mnoha případech ani Židy. (Pozn.:Pro objektivitu je nutno dodat, že sám Bandera byl od roku 1941 do roku 1944 v neměckém koncentráku Sachsenhausen.) V dubnu 2015 ukrajinský parlament schválil zákon, který udělil Banderovi a některým členům OUN a UPA status bojovníků za svobodu Ukrajiny.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil bojovníky UPA za „příklad hrdinství a vlastenectví na Ukrajině.“

V červenci 2016 byla Moskevská třída v Kyjevě přejmenována na Banderovu.

Obávám se, že již nás nečeká dlouhá doba k plné rehabilitaci Hitlera nebo Heydricha a českoslovenští vrazi Heydricha budou posmrtně souzeni za vraždu velkého Evropana, samozřejmě nějakým soudem EU...

Rovněž se divím, že rudovous z Prahy 6 společně s Řeporyjcem ještě nedali postavit sochu Bandery před ruské velvyslanectví. Řeporyjec již nacistickým Vlasovcům jednu sochu postavil, tak proč ne Banderovi.

Ale zpátky k tématu.

Doufejme tedy, že poté co Putin pochopil, že denacifikaci Ukrajiny nelze provést a vojenskou infrastrukturu Ukrajiny již do značné míry zničil, bude nadcházející ofenziva na východě a jihovýchodě Ukrajiny, účelem které je získání Donbasu s průchodem ke Krymu, začátkem konce války a ne začátek ještě větší ofenzivy s ještě větší silou na Kyjev.

Americké tajné služby předpovídaly vcelku přesně začátek války a nyní předpovídají i její konec.

Dobrá zpráva je, že válka by mohla skončit před 9. květnem, protože Putin údajně chce 9. května vyhlásit dosažení cílů speciální vojenské operace.

Špatná zpráva bohužel je, že do 9. května chybí skoro ještě měsíc.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře