Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Skandál v Cochabambě

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • evomoralesx
Bolivijská Cochabamba je tento dubnový týden svědkem schůzky politiků, kteří se věnují záležitostem světového klimatu. Protože byla oznámena Evo Moralesem už na  kodaňském summitu, řada států pozvání vnímala jako svéráznou bolivijskou protestní akci, a jednání se nehodlala účastnit.

Na řadu přišly individuální pozvánky, a do Bolívie přicestovali politici už bývalí (L.Boffa, Miguel d´Escoto). Zklamán, obrátil se Evo Morales k národům svého státu, a uskutečnil několik mítinků na místním stadionu. Na jednom z prvních, věren své pověsti muže rychle vyřčených leč nepromyšlených vět, se pustil do výkladů tzv. městských mýtů. Velkou brizanci mělo sdělení, že Evropané budou do 50 let holohlaví (plešatí), vlivem konzumovaných geneticky modifikovaných potravin. Běžný Bolivijec toho přirozeně o evropském jídelníčku mnoho neví, a tak davy posluchačů jen zatajily dech a vyčkávaly. A dočkaly se. Hned v další větě totiž Morales konstatoval, že kuřata, která Evropané hojně konzumují, jsou přikrmována estrogeny, ženskými hormony, a není tedy divu, že je na starém kontinentě tolik mužů-homosexuálů. Stadion se rozezněl smíchem.

Posluchači se ovšem nesmáli „těm, kteří vykazují úchylky ze skutečného mužského chování", ale Moralesovi. Španělská Federación Estatal de Lesbians, Gays, Transexuales i Bisexuales (FEGTB) i Comunidad Homosexual Argentina, podle tn.com.ar shodně konstatovaly, že šlo o zbytečnou hrubost a neomalenost. K protestu se nyní připravují i Peruánci, kteří poznámku berou velmi intimně. Každý Peruánec a Peruánka, včetně kojenců, ročně zkonzumuje více než 58 kilo drůbežího masa.

Bolivijský vládní mluvčí Iván Canelas se za prostořekost svého prezidenta všem, kterých se slova dotkla, omluvil. Proč  je ovšem Morales vyřkl, zůstane záhadou.

Ostatně, bolivijský prezident tím jen opět otevřel Pandořinu skříňku svého vlastního života. Je totiž známo, že nežije s družkou či ženou. A před léty, když byl tázán na svůj staromládenecký život, odpověděl: oženil jsem se s Bolívií.

 

Facebook komentáře