Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nový kolumbijský prezident navrhuje legalizaci konopí

Nový kolumbijský prezident Gustavo Petro ve čtvrtek (11.8.2022) navrhl rozšířit legalizaci konopí, jehož pěstování a prodej jsou v zemi již povoleny pro léčebné účely.

"Pojďme si promluvit: Co se stane, když bude konopí v Kolumbii legalizováno bez licencí? Jako sázení kukuřice, jako sázení brambor," řekl levicový vůdce na setkání se starosty z jihozápadu země, kde se rozrůstají nelegální plantáže marihuany.

  • novy-kolumbijsky-prezident-navrhuje-legalizaci-konopi
  • novy-kolumbijsky-prezident-navrhuje-legalizaci-konopi

Kolumbie, největší světový producent kokainu, legalizovala léčebné konopí v roce 2016. Od té doby získalo několik zahraničních společností licenci na výrobu a vývoz konopí, ale rekreační obchod je nadále trestný.

"Pokud se chystáme legalizovat konopí, musíme se také ptát: Budeme všechny tyto lidi držet v přeplněných věznicích, nebo je čas spoustu lidí propustit?" řekl Petro a dodal, že "byli kriminalizováni za něco, co je ve velké části Spojených států legální".

V posledních letech legalizovalo marihuanu několik zemí, například Kanada, Jihoafrická republika a Uruguay, a také některé státy USA.

Odpůrci mírové smlouvy, která v roce 2017 odzbrojila guerilly FARC, povstalce ELN a další ozbrojené skupiny bojují o zisky z obchodu s drogami a dalších nelegálních obchodů v několika regionech Kolumbie, která v roce 2022 zaznamenala již téměř 60 masakrů. "Spojme lidi (k diskusi o legalizaci). I ti, kteří jsou ozbrojeni, by měli přijít neozbrojeni," řekl.

Petro vyzval k ukončení "neúspěšné" války proti drogám, v níž jsou hlavním partnerem Kolumbie Spojené státy. Washington tvrdí, že je otevřený "otevřené a upřímné konverzaci" o této otázce.

zdroj: https://www.mundo24.info/america-latina/colombia-propone-legalizar-el-cannabis.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře