Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V domě peruánské prezidentky byla provedena razie prokuratury a policie

30. března 2024

Dům peruánské prezidentky Diny Boluarteové byl v pátek kolem půlnoci přepaden týmem prokurátorů a agentů národní policie v rámci předběžného vyšetřování zahájeného proti vládci kvůli údajnému spáchání trestného činu nezákonného obohacování.

Na záběrech, které ukázala místní média, je vidět, jak skupina agentů rozbíjí zámek na vstupních dveřích domu Boluarteové v limské čtvrti Surquillo poté, co se jim nikdo nevěnoval opakovaným klepáním na dům.

  • la-casa-de-la-presidenta-de-peru-es-allanada-por-la-fiscalia-y-la-policia
 

Podle rozhlasové stanice RPP bylo pátrání za účelem zabavení schváleno nejvyšším soudcem Juanem Carlosem Checkleym na základě žádosti podané generálním prokurátorem Juanem Carlosem Villenou v rámci vyšetřování údajného spáchání trestného činu nezákonného obohacování ve formě opomenutí zaznamenat prohlášení v dokumentech.

Peruánská prezidentská kancelář a státní zastupitelství v posledních dnech vedly spor ohledně řízení zahájeného v rámci vyšetřování kvůli neuvedení luxusních hodinek v potřebných prohlášeních.

Minulou středu prokuratura odsoudila skutečnost, že pokusy o návštěvu prezidentky byly zmařeny jak v jejím domě, tak ve vládním paláci.

Nejvyšší prokurátor Hernan Mendoza vypověděl před Kongresovou komisí pro dohled, že prezidentka "zmařila" vyšetřování tím, že nereagovala na předvolání podané v úterý a ve středu tohoto týdne.

Po této situaci právní obhájce Boluarteové požádal o přeložení řízení ve vyšetřování případu luxusních hodinek, které prezidentka nepřiznala a kvůli nimž je vyšetřována pro nezákonné obohacování.

V reakci na tuto žádost generální prokurátor poznamenal, že prezidentův postoj je "jasným indikátorem vzpoury", která nedělá nic jiného, než že "oddaluje výsledek vyšetřování".

Dne 18. března státní zastupitelství zahájilo předběžné řízení proti Boluarteové v tomto případě, protože prezidentka měla tento majetek deklarovat ve svém majetkovém přiznání před Národní volební porotou (JNE) a státní zastupitelství poukázalo na to, že tak neučinila.

Boluarteová však minulý týden prohlásila, že je odhodlána obrátit se na státní zastupitelství, aby na toto vyšetřování reagovala, a potvrdila, že nemá žádnou majetkovou nesrovnalost.

Televize Channel N ukázala záběry, které ukazují, že velký policejní kontingent zůstal v sobotu v časných ranních hodinách hlídat kolem prezidentova domu, zatímco agenti Divize pro vyšetřování vysoce komplikovaných zločinů (Diviac) národní policie zůstali uvnitř spolu s týmem prokurátorů.

Zdroj: https://elobrero.es/internacional/133577-la-casa-de-la-presidenta-de-peru-es-allanada-por-la-fiscalia-y-la-policia.html

+ VIDEO ----------------------------------

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře