Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Brazílie odkládá dohodu o nákupu zbraní od „Izraele“

Brazilské ministerstvo obrany odložilo nákup zbraní po genocidě, kterou sionistický režim páchá v Gaze.

Brazilská vláda odložila dohodu o nákupu zbraní od „Izraele“ za jeho zvěrstva na Palestincích v obleženém pásmu Gazy.

  • brazilie-odklada-dohodu-o-nakupu-zbrani-od-izraele

Podle toho, co bylo zveřejněno, dohoda s izraelskou společností Elbit Systems zahrnovala pořízení dělostřelecké munice v hodnotě více než 130 milionů dolarů.

Elbit se sídlem v Haifě je jedním z hlavních dodavatelů zbraní pro agresorskou „armádu“ a jeho export vzrostl během současného konfliktu v pobřežní enklávě Gazy.

Mezinárodní organizace Jewish Voices for Liberation spolu s Amnesty International vyzvaly v dopise adresovaném prezidentovi Lulovi Da Silvovi k uvalení zbrojního embarga na „Izrael“.

Významné brazilské osobnosti, včetně zpěváka Chica Buarqueho a bývalých ministrů José Dirceu a Paula Sérgia Pinheira, spolu s příznivci Dělnické strany podpořili iniciativu a požádali prezidenta, aby pozastavil všechny obchody se zbraněmi s „Tel Avivem“.

Brazilská vláda musí „okamžitě pozastavit veškeré obranné dohody s izraelskou entitou, jakož i dovoz zbraní a vývoz vojenského vybavení, které by mohlo být použito k páchání násilí proti civilistům, včetně válečných zločinů v pásmu Gazy,“ stojí v prohlášení .

Od vypuknutí „izraelských“ útoků proti Gaze brazilská hlava státu opakovaně odsoudila genocidní válku proti Palestincům , která si dosud vyžádala více než 35 000 mrtvých, 77 000 zraněných a asi dva miliony vysídlených lidí.

V únoru, během své účasti na summitu Africké unie v Addis Abebě, hlavním městě Etiopie, Lula kritizoval izraelská zvěrstva v palestinské pobřežní enklávě.

V tomto ohledu zdůraznil: „To, co se děje v pásmu Gazy, není válka, je to genocida .

Po této bezprecedentní kritice ministr zahraničí této entity, Israel Katz, nazval socialistického vůdce „persona non grata“, dokonce zašel tak daleko, že řekl, že „Izrael“ se neobjeví ani nezapomene na Lulova prohlášení, dokud „nenabídne omluvu“. nevezme zpět svá slova."

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1857060/brasil-cancel%C3%B3-acuerdo-para-comprar-armas-a--israel

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře