Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tak trochu jinak – předvánočně

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V tomto článku se nechci věnovat politice, ani geopolitickým zájmům různých mocnosti, nýbrž Vám všem popřát krásné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok a především zdraví, trochu toho štěstí a hlavně mír, který na mnohých místech naší planety není takovou samozřejmostí, na jakou jsme my Evropané již 69 let zvyklí.

V těchto svátečních předvánočních dnech, se více než jindy každý rok snažím najít okolo sebe co nejvíce pozitivních věcí a lidí, abych do sebe dostal tu pravou sváteční vánoční náladu. Ačkoli nejsem věřící, beru tyto staré, nejprve pohanské svátky zimního slunovratu a později křesťanskou oslavu narození malého Ježíška, jako sváteční dny, které by měli být naplněné klidem, mírem a porozuměním mezi všemi lidmi dobré vůle.

  • tak-trochu-jinak-predvanocne

S radostí si všímám předvánočního nadšení a očekávání malých dětí, které se těší na dárečky, které naleznou pod stromečkem a na tu kouzelnou chvilku, kdy z nich strhají vánoční papír a prohlédnou si co je uvnitř. Vím, že v některých rodinách jich mají děti pod stromečkem více a jinde méně, jsem ale přesvědčen, že ty děti, kterým Ježíšek přinese dárků méně, se na ně těší daleko více, než ti, kteří jich dostanou spoustu a jsou zvyklí, že něco dostávají celý rok.

Myslím, že láska k dětem a bližním, se nedá počítat na kila a na peníze, a že děti, které dostávají méně dárků, dostávají nejméně stejně, nebo mnohdy dokonce mnohem více lásky od svých rodičů, než třeba děti z materiálně zajištěnějších rodin. Takže věřím a doufám, že na štědrý den, budou zářit oči většiny dětí všude, kde se tyto svátky slaví.

Dobří lidé ze sebe před vánoci zvláštním způsobem vypouštějí to nejlepší, co v sobě mají, aniž si to uvědomují. Tak si může dobrý pozorovatel všimnout, že i lidé, které jste nikdy neviděl a jen tak je potkáte na ulici, najednou pozdraví, ačkoli jindy by Vás přešli mlčky a většinou k pozdravu přidají i úsměv. Dnes jsem byl v kadeřnictví U Čertice, kam se na Mělníku chodím stříhat a už jen samotný vstřícný styl vyjadřování a srdečné úsměvy obou přítomných, moc milých a hezkých děvčat, jejich jména bohužel neznám (jedna z nich tuším na tu druhou volala Klárko), se stalo letošním podnětem (každý rok je to něco jiného), který ve mně vzbudil tu zvláštní povznesenou předvánoční náladu, která mi pak vždy vydrží nejméně až do nového roku.

TAKŽE VÁM VŠEM PŘEJI NÁDHERNÉ VÁNOCE, SPOUSTU SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ A CELOU HROMADU ŠTĚSTÍ DO NOVÉHO ROKU. ZKUSTE V SOBĚ TAKÉ NĚJAK PROBUDIT TU NÁDHERNOU SVÁTEČNÍ NÁLADU, AT SI JÍ UŽIJETE CO NEJDÉLE A BUĎTE K OSTATNÍM LIDEM MILÍ A VSTŘÍCNÍ - ONI VÁM TO VRÁTÍ ZPĚT. VĚTŠINA LIDÍ NA SVĚTĚ, JE TOTIŽ DOBRÝCH. JEN SE MUSÍME NAVZÁJEM NAJÍT A DRŽET SPOLU!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře