Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč vlastně v květnu neslavíme vítězství nad nacisty přehlídkou naší vlastní armády, copak už se zapomnělo na hrdiny ze Svobodova armádního sboru?

Hodnocení uživatelů:  / 22
NejhoršíNejlepší 

Nebylo by správné, aby se vzdala každý rok čest Čechoslovákům, kteří přispěli k osvobození Československa?To jejich krví byla zalita česká a slovenská zem od Dukly až po Prahu! Vždyť při osvobozování Československa padlo 3. 500 vojáků z 1. Československého armádního sboru!Přestože mnozí političtí prozápadní řiťolezci povyšují 116 padlých Američanů nad 139. 000 padlých Sovětů zabitých v bojích při osvobozování Československa, možná by mohli projevit aspoň trochu patriotismu a vzdát čest a projevit úctu našim vlastním padlým hrdinům!

  • proc-vlastne-v-kvetnu-neslavime-vitezstvi-nad-nacisty-prehlidkou-nasi-vlastni-armady-copak-uz-se-zapomnelo-na-hrdiny-ze-svobodova-armadniho-sboru

 

Pokud ani toho nejsou schopní, mohlo by lidem snad už konečně dojít, jaký šmejdi, vládnou naší zemi, a že je načase s tím začít něco dělat, dokud vůbec nějakou zemi ještě máme!

 

Námětem k napsání tohoto článku byl nevinný dotaz ruské přítelkyně jednoho mého facebookového přítele, která se zeptala (když viděla kolem sebe mávat lidi americkými vlaječkami na amerických džípech), kde je naše česká armáda a naše národní hrdost, vždyť Češi přece společně se Slováky také bojovali a umírali, aby byla naše krásná země zase svobodná!

 

Neměli by tedy Češi vzdávat úctu a hold především jim?!

 

Tato otázka položená Ruskou je jakousi morální fackou celé naší zemi! Ona se neptala, proč oslavujeme více Američany, než Sověty, kterých padlo při osvobozování naší země tisíckrát více!

 

Ona se zeptala, proč neoslavujeme své vlastní hrdiny!

 

Její vlastenecká ruská mentalita jí nedovolí chápat naše české pokrytectví, s nímž popíráme svůj podíl na osvobození vlastní země a zavíráme oči nad zásluhou hrdinných vojáků ze Svobodova armádního sboru jen proto, že bojovali bok po boku s vojáky slavné Rudé armády!

 

Je mi smutno a stydno, že tuto otázku musela nakonec položit cizinka a nenapadla žádného Čecha, kterého znám.

 

Nechápu, proč vlastně každý rok nepochoduje Prahou česká armáda a nevzdává hold našim vlastním hrdinům-osvoboditelům!

 

Dospěli jsme snad tak daleko, že se bojíme být pyšní na svůj vlastní národ a své vlastní hrdiny a dokážeme být patrioty jen při MS v hokeji?!

 

Ladislav Kašuka.

 

 

 

 

Facebook komentáře