Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pan prezident Zeman, by rozhodně neměl nadřazovat své osobní pocity nad ústavu ČR.

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Funkce prezidenta republiky má být nadstranická a v určitých situacích vyžaduje velikou dávku sebezapření. Tanečky předsedy vlády pana Sobotky jsou zajisté něčím, nad čím zůstává normálnímu člověku rozum stát, nicméně a bohužel, je pořád ještě neodvolaným premiérem země a jako takový má právo odvolávat členy vlády. To, že kdyby byl aspoň trošku chlap, tak by ministra financí pana Babiše odvolal rovnou a žádná vládní krize se nemusela konat, je věc druhá.

Pan premiér však bohužel díky nedostatku odvahy a rozhodnosti zvolil tu nejhorší možnou variantu a vykřičel do celého světa svou demisi, aniž by považoval za vhodné se poradit aspoň s vedením své vlastní strany, které je předsedou! Možná se bál toho, že ho za tento nápad půl před volbami jeho soukmenovci vytahají za uši, nebo rovnou nechají zavřít do blázince, takže to udělal zbrkle a na „tajňačku“ jako vystrašený malý kluk.

  • pan-prezident-zeman-by-rozhodne-nemel-nadrazovat-sve-osobni-pocity-nad-ustavu-cr

 

Osobně se vůbec, ani trošku nedivím osobním pocitům prezidenta republiky pana Zemana, který má na rozdíl od pana Sobotky osobní a politické odvahy až až, což za dobu výkonu své funkce mnohokrát dokázal a je kvůli tomu proklínán a nenáviděn rusofoby a sluníčkáři až za hrob, jenže ústava je hold ústava, a protože oficiálně je stále neodvolaným premiérem „sralbotka“ Sobotka, nezbývá prezidentovi, když už se předseda vlády rozhodl nedodržet co vyhlásil a neodstoupit, vyhovět mu a odvolat Babiše z funkce.

 

Na druhou stranu je třeba to brát tak, že odvolání pana Babiše není žádné neštěstí a každému musí být jasné, že pokud by řídil ministerstvo nějaký jiný ministr za hnutí ANO, stejně to bude dělat podle instrukcí svého stranického předsedy, kterým je Babiš! Takže o co tady vlastně jde a proč se díky slibu-neslibu a prohlášení-neprohlášení dějí všechny ty zbytečný tanečky vlastně nikdo pořádně neví...

 

 

PS:

Kdyby tohle všechno viděl můj již zesnulý dědeček, který si prožil druhou světovou válku a pracovní nasazení, určitě by jen nevěřícně zakroutil hlavou a řekl něco ve smyslu „kraviny do kravína, vždyť jsou jak banda malých kluků na pískovišti“!

 

 

Ladislav Kašuka.

 

Facebook komentáře