Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo nese vinu za mrtvé vojáky v Afghánistánu?!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nebudu na rozdíl od mnoha dalších řešit, jestli jsou naši vojáci hrdinové, nebo žoldáci, v podstatě totiž mohou být obojí. V armádě se samozřejmě najdou stejně jako ve zbytku populace lidé různých povah, kteří se k armádě dali z rozdílných důvodů.

Najdeme mezi nimi idealisty věřící, že slouží své zemi a chrání tak své spoluobčany a rodiny, stejně jako cyniky, kterým jsou ostatní lidé úplně ukradení, a dali se k armádě jen kvůli penězům a dobrodružství. Jedni přemýšlí, co dělají a zda je nutné zmačknout spoušť, druzí chtějí mít na pažbě co nejvíce zářezů a je jim jedno za jakou cenu. Jedni chtějí lidské životy především chránit a druhým na nich vůbec nezáleží.

  • kdo-nese-vinu-za-mrtve-vojaky-v-afghanistanu

Spíše než se zabývat jimi a házet je všechny do jednoho pytle, ať již v tom dobrém, nebo v tom špatném slova smyslu, by bylo rozumné se zaměřit na Ty, kteří takové mise schvalují, protože voják je voják a musí poslechnout rozkaz, pokud ho dostane od legitimní nadřízené instance (což znamená od instance, která má k tomu mandát ze svobodných celonárodních voleb – což píši, kvůli situaci na Ukrajině, kde armáda má plné právo odmítnout rozkazy od nevolené pučistické vlády a prezidenta, kterého nemohla volit celá země).

Je tedy naprosto zbytečné dělat ukvapené soudy, jestli bylo životů českých vojáků padlých v Afghánistánu škoda, protože škoda je samozřejmě každého zmařeného lidského života, pokud se nejednalo o život nacisty, násilníka, nebo masového vraha. Jediný, koho, by lidé měli společně odsoudit, jsou politici, kteří posílají naše vojáky do misí, jejichž cílem není bránit naší zemi, a dokonce ani naše pochybné spojence z NATO, ale jejichž cílem je okupace cizích dříve suverénních zemí na úplně jiném kontinentě z důvodu geopolitických a finančních zájmů USA.

Tito politici, kteří byli zvolení, aby sloužili své zemi a občanům, kteří v ní žijí, by se měli zodpovídat rodičům všech vojáků, kteří nepadli při obraně své vlasti, ale při misích jejichž cílem bylo pouze to, aby si někdo na druhém konci světa napakoval své kapsy na úkor chudáků z jiné země a jiného kontinentu, k čemuž jim posloužila servilnost a otrocká loajalita jejich lokajů z ČR.

Všechna krev prolitá v takovém konfliktu je tedy na rukou politiků, kteří k vyslání vojsk na takovou misi vydali rozkaz. Nemluvím však jen o krvi padlých českých vojáků a jiných příslušníků okupačních armád NATO. Mluvím především o krvi padlých Afghánských civilistů a zavražděných žen a dětí, prostě o krvi všech, kteří v tomto konfliktu zemřeli.

 Ve finále však nejde jen o Afghánistán, ale o miliony dalších mrtvých v jiných válkách a zemích vedených ze stejných zištných důvodů USA, nebo jiné velmoci. Ať již vzpomeneme na Irák, nebo Jugoslávii, naši vojáci nestáli v těchto konfliktech na té správné straně a neměli na těchto misích vůbec co dělat.

Proto vyzývám rodiče těchto vojáků a všechny občany ČR, aby vyzvali politiky, kteří naše vojáky do těchto misí nahnali, aby složili své mandáty, vydali se soudu, a přijmuli tresty za zločin genocidy, kterého se dopustili tím, že poslali naše vojáky zabíjet lidi do zemí, které nenapadli žádným způsobem ČR, ani jinou členskou zemi NATO.

Protože však velice pochybuji, že by něco takového naši morálně pokřivení a duševně zdegenerovaní politici udělali, prosím všechny soudné a slušné lidi aspoň o to, aby již příště politikům a stranám, kteří jsou zodpovědní za zbytečnou smrt našich vojáků a za katastrofální stav naší země, již znovu nedávali svůj hlas ve volbách.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře