Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Otrokářství v Česku

Já jsem sice důchodce ale jsem rád, že se nemusím účastnit současného trhu práce. Už samotné slovo "trh" signalizuje, že nejde o nic pěkného.

 

Situace na trhu práce není růžová. Když půjdete hledat práci, hned v prvním nebo druhém závodě vám řeknou, že musíte jít na zprostředkovatelnu práce a tam se hlásit. Člověk by řekl, že zprostředkovatelna práce  vám zprostředkuje práci. Omyl ! Ta vás rovnou najme do pracovního procesu. Následně vás pronajme do nějaké fabriky. Pronajme vás za cca 300Kč za hodinu. Vy ovšem dostanete maximálně polovinu t.j. 150 Kč. Někteří i mnohem méně. Třeba ženy tak okolo 80 korun. Váš nový zaměstnavatel rozdělí váš plat na dvě poloviny. První polovinu vám pošle na váš účet v bance. To je výhodné - z toho neplatíte daň. Druhou polovinu vám poskytne jako plat ze kterého už platíte vy i zaměstnavatel (zprostředkovatelna) daně.

  • otrokarstvi-v-cesku

Když se ptáte proč vás manažment firmy posílal do zprostředkovatelny práce odpověď je jednoduchá - manažment dostává na ruku svůj desátek z ceny od zprostředkovatele.

Není to nádherná zlodějna? Takhle se nechá náš stát okrádat na daních. Když to vím i já, můžou se to dozvědět i orgány činné v trestním stíhání. Ale ty spí spánkem spravedlivých. O té zlodějně ví všichni zainteresovaní  a nikdo s tím nic nedělá.

Naši pracující jsou otroci téhle republiky. Tohle je dokonalý otrokářský systém, proti kterému není obrana. Přitom obrana je jednoduchá - stačí se poučit v Rusku. Tam zprostředkovatelny práce nesmí mít zaměstnance které pronajímá. My jsme převzali americký systém. Tohle svinstvo k nám přišlo z USA a Velké Británie. Takhle vypadá demokracie. Americká.

Ale to není všechno. Problém nastává, když je zaměstnanec nemocný - nedej bože na delší dobu. Třeba zlomená ruka nebo noha. Nebo i jiné. To potom přijdou problémy. Už jsme zjistili, že zaměstnanec dostane jen čtvrtinu částky - t. j. 75 Kč na hodinu. To dělá asi 12 600 Kč hrubého měsíčně. Nemocenská činí 60%. To je 7560 Kč.

Protože zaměstnanec nepracuje firma ve které pracoval za něj neplatí. Zprostředkovatelna za něj nedostává peníze a proto mu  na účet nic neposílá. Jediným příjmem pak zůstává nemocenská. Z té musí nemocný platit nájem (8000 až 10 tisíc Kč) a musí mít na jídlo. Nevím jak dlouho to vydrží, ale znám případy, že se takový člověk zadlužil a skončil špatně.

Pokud se někomu nelíbí nadpis mého článku je to jeho věc. Já jsem přesvědčen, že takoví lidé se mají hůře než otroci. Ve starověku otrokář zajistil svému otrokovi bydlení, jídlo a třeba i družku-otrokyni. Dnešní otroci dřou na jiné za mizerný groš a když se dostanou do potíží, nechá je naše společnost chcípnout. A říká se tomu demokracie. Proti takové demokracii byl socialismus rájem. Tenkrát nouzí nikdo netrpěl a nemohlo se stát aby skončil bez prostředků.

   

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře