Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Promiňte kníže, udělalo se mi z těch Vašich keců jaksi nevolno, doo when bleet (jdu ven zvracet)!

Pan „kníže“ se nám zase po delší době řádně odkopal. V rozhovoru pro server e.15.cz se totiž neúspěšný prezidentský kandidát důvěrně a snad i nerad přiznal, že (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Schwarzenberg-Mrzi-me-ze-nejsem-prezident-Prijeti-uprchliku-Nesmime-se-ohlizet-na-hlasy-z-Dolnich-Prcic-351672,) že jej mrzí porážka ve druhém kole prezidentských voleb, kdy prohrál se současnou hlavou státu Milošem Zemanem. „Mrzí mě, že jsem prohrál. Původně mě to naHrad tolik nelákalo, ale teď mi to začíná vadit,“ řekl a sebevědomě dodal, že by asi také udělal nějaké chyby, ale prý by tím napáchal méně škod. Je pozoruhodné, že jakkoliv často on a někteří další, Zemana „milující“ politici mluví o velkých škodách způsobených Zemanem, nikdy, nikdo, nic konkrétního neuvedl, kde, jak a kolik těch škod bylo Zemanem „napáchano“. Co si budeme povídat, kdo chce psa bít …však to znáte!

 

  • prominte-knize-udelalo-se-mi-z-tech-vasich-kecu-jaksi-nevolno-doo-when-bleet-jdu-ven-zvracet

Při zhodnocení Schwarzenbergova dosavadního působení na politické scéně můžeme jen blahořečit tomu tam nahoře (jakkoliv v něj nevěřím), že měl tolik prozřetelnosti a nedopustil, aby Schwarzenberg vyhrál. Jeho domýšlivost o tom, že by způsobil státu méně škod v případě jeho prezidentování je směšná až drzá když si uvědomíme, jaké škody napáchala jeho partaj v Nečasově koaliční vládě, jaké jsou jeho politické ambice, tendence a komu jeho knížecí milost vlastně nepokrytě slouží.

Nebudu daleko od pravdy, že pokud by byl Schwarzenberg prezidentem, tak už tady máme vojenské základny NATO, posíláme zbraně (možná i vojáky) na Ukrajinu, z americké zádele by už trčely Schwarzenbergovi jen podpatky a celá politická scéna v čele s TOP09, ODS a KDU-ČSL by praktikovala antiruskou, antiputinovskou a současně tvrdou západní politiku USA, NATO a EU. Nedivím se když přiznává, že mu začíná jeho prohra vadit, když mu tolik vadí Zemanova střídmá, rozumná a věcně promyšlená politika nejen vůči Ukrajině a Rusku, ale i vůči Číně a jiným státům. On totiž Zeman, ke Schwarzenbergově smůle, kromě vrávoravé chůze netrpí žádnou „ ohnihřbetovou“ nemocí ani severoatlantickým análním alpinismem!

To, že by byl lepším prezidentem než Zeman zdůvodnil i tím, že dva a půl roku pracoval (jako kancléřský poskok) na Hradě pro prezidenta Václava Havla. Proto prý ví, co takový prezidentský úřad obnáší. „Vím, jaká omezení prezident má, v jakých mantinelech se má pohybovat, že to přináší také změny v soukromém životě. Jak žít na hradě, vím koneckonců už od dětství,“ neopomněl dodat s narážkou na svůj šlechtický původ. Já vím je ubohé, ale zase, všimněte si, s jakou noblesou to říká!!! Jsou, popravdě řečeno, setsakramentsky hodně zkreslené a velmi zjednodušené a omezené představy o výkonu funkce prezidenta.

Na druhé straně, při představě, jak by byl opěvován a glorifikován těmi jeho dnešními fanatickými pomatenci (a to v době, kdy prezidentem není), naskakuje hrubá husí kůže při pomyšlení, jak by panu „prezidentovi“ Schwarzenbergovi prošla kdejaká státnická s prominutím pitomost, zhovadilost a nedej bože jeho proamerická poslušnost a všehoschopnost, protože by byla provedena s tolik obdivovanou aristokratickou „noblesou“. Například kdyby dal souhlas NATO k jejich základnám v Česku, udělal by tím nesmírnou radost třeba Štětinovi, Kalouskovi, Kocábovi, Bursíkovi, Langštádlové a dalším a byl by zřejmě oslavován víc, než sám Vašek Havlů.

Svou příští kandidaturu na prezidenta v řádném volebním termínu prý ještě zvažuje, protože by na to prý byl už starý ! Ale v případě mimořádných voleb (o což on a jeho řiťolezci, stejně jako ambasáda USA v Praze usilují) by s kandidaturou neváhal. Osobně bych mu přál (s nemalou dávkou škodolibosti), aby se o takovou kandidaturu v r. 2018 (nebo i dříve) zajímal. Už proto, že by to pro něj byla ne satisfakce, ale další pořádná facka jeho domýšlivému, samolibému,nečestnému a vlastizrádnému charakteru.

Nicméně pan Schwarzenberg se odkopal i v případě syrských uprchlíků, které prý Česko odmítá přijmout. Rozdává knížecí rozumy a ohromuje velkorysostí, když říká:„Vzpomeňte si jen na debaty, zda přijmeme několik syrských uprchlíků, ta neochota přijímat uprchlíky je čirý populismus. Zbabělost před vlastními voliči, nic jiného v tom není,“. V této souvislosti podotýká, že si nedovede představit, co by se stalo, kdyby Evropa nebo USA v roce 1939, 1948 nebo 1968 řekly, že nemohou přijmout československé uprchlíky. „Nám bylo pomoženo, ale abychom pomohli sami? To už ne. Strašná logika,“ podotkl s tím, že „ několik set uprchlíků by se v naší zemi „rozplynulo jako nic a nikdo by si toho ani nevšiml“. Stejně jako v případě „prezidentování“ i v tomto případě si to pan Schwarzenberg představuje jak Hurvínek válku. Má ovšem jednu velkou pravdu v tom, že ON by si těch několika set uprchlíků v naší zemi doslova ani nevšiml!

Ano, nám bylo „pomoženo“, když Evropa nebo USA přijaly v 39, 48, nebo 68 roce několik stovek českých uprchlíků. Jenže jeho veličenstvo jaksi neráčí vzít na vědomí, jaké byly pro přijetí našich uprchlíků podmínky, které konec konců trvají i dnes . Vždyť jak v 68 tak i dnes je např. Německo daleko před námi, podmínky s námi jsou zcela nesrovnatelné, stejně tak v USA, kde odešly miliony afričanů a těch pár desítek Čechů? Ti se tam ztratili jako kapka v moři. Jinými slovy, sami nemáme na rozdávání (při tom velkoryse rozdáváme), nedostává se na nemocné děti, na které se musí sbírat víčka, aby se získaly peníze na jejich léčbu atd. Ale copak toto pana Schwarzenberga zajímá? Jen žvachlá ty své nesmysly, jiné kritizuje za populismus, ale ty řeči o přijetí dnes Syřanů, zítra jiných a ne zrovna v desítkách, možná ani ne ve stovkách, ale tisících (úvahy EU) není nic jiného než pokrytecký populismus. Pan kníže totiž také zapomíná, že nejde jen o syrské uprchlíky, ale jde také o tolik nežádoucí islamismus, který přijde s nimi. Tady je obezřetnost, potažmo neochota vlády a politiků přijímat uprchlíky zcela opodstatněná.

Nebyl by to ani Schwarzenberg, aby spolu s odkopáváním také neperlil úchvatné rozumy, mj. o tom, že „Získat mandát od voličů znamená udržet si nějaký charakter“. (zde jen doufám, že nemluví o sobě) „ … a ne se ohlížet na zájmy nějaké místní organizace někde v Dolních Prčicích, která si odhlasuje, že nechce uprchlíky!“ Svatá pravda, protože co si dovolí ti v těch Dolních Prčicích, kteří by mohli s těmi uprchlíky eventuálně žít, to je opravdová troufalost a nestoudnost! Zato když se několik politických úchylů a vypatlanců dohodne, že Dolní Prčice musí uprchlíky přijmout, tak přes to nepojede vlak! Tak to je prosím, demokracie po Schwarzenbergovsky! „Chybí tu odvaha jít si za vlastním názorem, za tím, co považuji za správné. Byť za cenu toho, že ztratím vlastní voliče a doplatím na to,“ dodal hrdě a sebevědomě Schwarzenberg. Tak to je ten opravdu, ale opravdu pravý, který se umí tak velkoryse smířit s nějakou porážkou. Promiňte kníže, udělalo se mi z těch Vašich keců jaksi nevolno, doo when bleet (jdu ven zvracet)!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře