Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdes byl Péťo, když Pánbůh rozdával rozum?

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Tak se nám Péťa zase odkopal, tedy přesněji, pan Gazdík si pustil fantazii a svá ústa na špacír, aniž by jim naznačil, že při řeči mají také uvažovat. Mají-li ale čím, chce se dodat. Jak z rozhovoru vyplývá, pan Gazdík rychleji mluvil, zato pomaleji (zda-li vůbec), myslel. Ale konkrétně.

Není pochyb, že díky TOP 09 se uchytilo i hnutí Starostové a nezávislí, tj. STAN, nicméně ješitný pan Gazdík to vidí tak, že na rozdíl od hnutí jako byly Věci veřejné či dnešní ANO, jejich hnutí STAN vzniklo zespoda – od starostů, zkušených to komunálních politiků. „ Máme program, víme, co chceme. A své zkušenosti z komunální politiky můžeme zúročit i ve vyšších patrech politiky.“ Ponechejme stranou jejich program, zkušenosti a zhodnoťme, jaké mají výsledky. Tím, že se spojili s nejpravicovější, nejprozápadněji orientovanou stranou je poznamenalo stejně negativně, jako celou slavnou TOP 09 v čele s prozápadně „smluvním“ politikem Schwarzenbergem, jeho podržtažkou Kalouskem, užvaněnými, provokujícími Laudátem, Ženíškem, Polčákem či Langšádlovou apod., jejichž ideologická vyhraněnost je až za českým horizontem únosnosti.

  • kdes-byl-peto-kdyz-panbuh-rozdaval-rozum

 

Jestli se pan Gazdík domnívá, že malé strany nejsou klasické politické strany a že je to jen vlastně projekt oscilující kolem jedné osoby, má pravdu. Jenže jaksi zapomíná, že nejen on, ale všichni z TOP 09 oscilovali, ba přímo kmitali kolem knížete jako vosy kolem bonbonu. Ovšem proč by to zmiňoval, když chce za každou cenu prokázat, že mal&eacut e; strany či hnutí nemají nárok a snad i právo na existenci a rozvoj. Hnutí ANO mu samozřejmě zřejmě nic neříká, což je ovšem jeho problém.

Zajímavý je i názor pana Gazdíka na vývoj na Ukrajině. Myslím, že kníže by asi nebyl z jeho názorů zrovna dvakrát nadšený, ale aspoň se ukazuje, jak si „všichni rozumí“, či spíše rozuměli. Podle pana Gazdíka členství Ukrajiny v EU a v NATO je velmi předčasná úvaha, stejně jako bezvízový styk, protože situace na Ukrajině zdaleka není stabilizovaná. Co ovšem podle šéfa STAN důležité je, že i nadále je nutné významně dávat najevo Rusku, že další anexe podobná té krymské by pro něj byla velkým dobrodružstvím. Pan starosta Gazdík by zřejmě chtěl klást Rusku podmínky, co má, nemá, resp. může nebo nesmí dělat.

Dochází zřejmě k poznání, že Západ neměl Ukrajinu zas až tak moc povzbuzovat, či spíše jí slibovat podporu v implementaci americké demokracie a pak jí prakticky vůbec nepomoci. Pan Gazdík neopomíná poznamenat, že anexí Krymu porušilo Rusko jím samým uzavřenou smlouvu z roku 1994, kterou si Ukrajina a Rusko rozdělily černomořskou flotilu a zároveň potvrdily Krym jako součást Ukrajiny. Jen to dokazuje, že se mu přece jen nějaká ta „topácká“ rétorika a zkušenosti ze spolupráce dostala pod kůži. Nic naplat, pan Gazdík ještě má (musí mít) nějaké své loajální názory a postoje, které jsou konsensuální s pravicovou opozicí. Je to totiž to jediné, co je drží ještě pohromadě.

Geniální jsou i slova o tom, že vláda by měla jasně a jednoznačně říct, že z Ústavy je za zahraniční politiku odpovědná ona, čímž jasně naráží pro opozici nežádoucí zahraniční politiku, kterou uplatňuje prezident Zeman. Pan Gazdík totiž konstatuje, že bychom si měli jako země jednoznačně odpovědět na otázku: „Chceme patřit spíše na Západ, nebo na Východ? Až donedávna jsem byl přesvědčen, že jsme si na to v 90. letech odpověděli. Teď mám dojem, že si někteří už tak jistí nejsou“. A čemu se, proboha, diví? Vždyť co nám přinesla orientace na Západ kromě toho, že se USA snaží demontovat a ovládat Evropu, že se EU snaží eliminovat suverenitu a autentitu národních států, že se severoatlantická aliance snaží rozšiřovat vojenské základny NATO do míst v blízkosti hranic Ruské federace, což zvyšuje válečné napětí, NATO, o kterém Václav Havel prohlašoval, že už nikdy nevstoupíme do žádného vojenského paktu? Demokracie, svoboda , lidská práva – lákavá vábnička, na kterou se v 89 roce nachytala velká část občanů, aby po 25 letech budování kapitalismu zjistila, že je stát rozkradený, zadlužený, pár lidí se jakoby zázrakem stali miliardáři a super milionáři, že ještě v r. 2016 máme přes 400 tisíc nezaměstnaných, tisíce bezdomovců atd., atd.

Rozumím tomu, že pan Gazdík a jeho političtí kolegové, kamarádi a jistá individua by nejraději vlezli Západu do zádele, ale občané to vidí poněkud jinak, protože prohlédli, mají zkušenosti, vidí realitu. Podle Gazdíka bychom měli přestat vnímat EU a NATO na „my a oni“, protože „my“ jsme prý skutečným členem NATO, „my“ jsme skutečným členem EU. A pokud se nám na jednání evropských institucí něco nelíbí, měli bychom to ovlivňovat jako plnoprávný člen uvnitř evropských struktur, nemluvit, jako bychom byli nějakými vnějšími kritiky. Měli, ale skutečnost je jiná, může to snad pan Gazdík napravit? Krásná, ale hloupá slova, protože ONI zůstanou vždycky ONI a MY zůstaneme zase jenom MY. A „oni“ nám nikdy jen tak nedají možnost, abychom rozhodovali jako suverénní národ, ale jako c hudý příbuzný. Ale pan Gazdík to nejen vidí, ale i vnímá svým loajálně západně orientovaným pohledem, takže o nějakém konsensu s jiným názorem občanů nemůže být řeč.

A nakonec Gazdíkův výrok, který je fakt hoden kandidatury na Oscara: „Když udělám chybu, nesu odpovědnost před svými voliči. Když udělá chybu státní zástupce, tak se mi zdá, že se prakticky nic neděje“. Svatá ty prostoto, to už je pan Gazdík natolik otupělý, že už ani neví co říká? O jaké že to odpovědnosti, notabene své vlastní, mluví? To je skutečně vrchol arogance, drzosti, domýšlivosti, když chce sebe, event. své kolegy politiky, dávat jako vzor počestnosti a vzor odpovědnosti, zatímco státní zástupci jsou podle něj nespolehliví a nezodpovědní? Buď jak buď, pan Gazdík má o sobě a svých spolupracovnících opravdu, ale opravdu vysoké, leč falešné mínění. Skutečnost je na hony vzdálena jeho tvrzení, takže věřit jeho duchaplným názorům mů že jen člověk, který je stejně naivní (ne-li hloupý) jako sám pan Gazdík. No, nedivme se, vždy jistou dobu nebyl tam, když ….

Jiří B a ť a , 27. května 2016

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-05-28 12:08
Gazdík, to je jen malý český ubožák, který leze do zadku USA a EU aniž by chápal k čemu vlastně slouží jako poskok. Je to opravdu ubožák, který ba raději měl zalézt někam do kouta a zbytečně se neukazovat národu. Tahle země je už beztak přesycená takovými "užitečnými idioty", mezi které se zařadil.

Facebook komentáře