Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Supr náramek

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Jsem už sice postarší pán, jemuž už leccos v těle řádně nefunguje, ale naštěstí šedá kůra mozková ještě příliš dotčená není. U počítače mohu díky dostatku času denně sedět několik hodin, sledovat nekonformní weby a korespondovat s přáteli i přítelkyněmi, většinou důchodci, jako jsem já.

  • supr-naramek

 

Tak se stalo, že mi došel mejlík se zajímavým odkazem :">

a stručným komentářem: Supr náramek.

Jestliže jste si odkaz pustili, zjistili jste, že jde o žhavou novinku, náramek Cicret, fungující jako tablet, promítající obsah přímo na kůži předloktí. Můžete číst maily, hrát oblíbené hry, odpovídat na volání,vyhledat předpověď počasí, stejně jako nejbližší cestu k cíli. A co hlavně, nepotřebujete  žádný tablet!

Ta novinka vzbudila ve světě ohromný zájem, přečetlo už ji přes 7 302 000 internetových brouzdalů. Zejména ti mladší ji přijali s nadšením a jen necelým třem tisícům se nelíbila. Aniž bych toto číslo kliknutím povýšil, nelíbila se ani mému synovi středního věku, ani mé o 10 let mladší choti, která zvládá lépe než já složité záludnosti mobilního telefonu. Oba nezávisle na sobě  vykřikli: to bude něco pro Velkého bratra!

Nemohl jsem večer usnout, a tak jsem si v polospánku představoval, že jsem ten supr náramek dostal pod stromeček a vydal se s ním na první procházku. Jako správně tržně orientovaný člověk jsem zamířil k nedalekému obchodnímu centru Tesco, a zadal pro zajímavost přání najít nejbližší cestu. Od té mé obvyklé se téměř nelišila, ale zakrátko se mi náramek ozval a doporučil mi, abych neopomněl se cestou zastavit v cestovní kanceláři Optimtravel, kde se právě rozhodli na dvě hodiny výhodně slevit zájezdy do Alp. Měli smůlu, ve svých 82 letech již nelyžuji. Informace byla irelevantní.

Před Tescem mě dostihly zprávy hned dvě. Ta první mě upozorňovala na to, že do Tesca došla čerstvá dodávka francouzských ústřic, o něž je mimořádný zájem, a že bych měl využít mimořádné příležitosti prodeje ústřic čerstvých a nikoliv mražených. 

Druhá zpráva mě  zastihla přímo na přechodu, byla z nedalekého Kauflandu. Dověděl jsem se, že v zájmu  zákazníků rozšířili prodejní plochu, což jim umožnilo uvést na trh mnoho druhů nového zboží, např. , že si mohu vybrat z dvou set druhů sýrů z Itálie, Francie a Dánska i Slovenska. 

Sotva jsem náramek otočil a zavřel, ozval se znovu. Dopravní inspektorát Policie ČR mě upozornil, že jsem druhou půli přechodu přecházel již na červenou, a že tento  můj přestupek byl zapsán do mé přestupkové karty. Pokud se to bude opakovat, mohl bych dostat pokutu do výše 5000 Kč, popř. by mně mohl být odebrán řidičský průkaz pro nezpůsobilost.

Před vchodem do Tesca  jsem si vybral vozík a překvapeně zjistil, že do něj již nemusím vházet ani známku, ani desetikorunu. Jen můj náramek pípnul  a já pochopil, že jsem zaevidován, že bych vozík dál než na parkoviště neodvezl, protože by to vyvolalo poplach. Něco málo zboží jsem vybral z regálů, naložil a vydal se k pokladně. Překvapilo mě, že tam není žádná fronta a nemusel jsem nákup ani vyndávat z vozíku. Pokladní jen poprosila, abych rukou přejel přes jakýsi snímač a okamžitě se vytiskl seznam nakoupeného zboží i s cenou, sníženou o  jednu korunu. To prý je odměna za používání náramku a snížení nároků obchodního centra na evidenci. Samozřejmě na účtence bylo mé jméno i s adresou, telefonem a mailovou adresou s poděkováním, že jsem využil jejich služby. Skoro jak na receptu od doktora – probliklo mi hlavou a bylo mi jasné, že konečně jsem řádným a  plnoprávným kolečkem v systému.

Cestou domů se náramek opět aktivoval. Z Kauflandu mi sdělili, že jsem jednal neuváženě, protože kdybych totéž zboží nakoupil u nich, stálo by mě  to o 17 Kč méně. Zároveň mi doporučili, abych si doma, pro případ, že přijdu já, nebo jiný člen rodiny bez náramku, vytiskl přiložený kupón na pětiprocentní slevu, která mi bude poskytnuta na jakékoli vybrané zboží.

Zabořen do peřin, užuž jsem chtěl náramek odložit, když se opět aktivoval. Na předloktí jsem  si přečetl, že se mám co nejdříve dostavit na policii k výslechu za účelem poskytnutí relevantních informací, protože jsem mohl cestou domů potkat osobu podezřelou z teroristické činnosti. 

Na předloktí se mi zježily chlupy, rozčílil jsem se  a probudil.  

Už náramek nechci, ani kdyby poskytoval slevy  padesátiprocentní.

                                                                                                                Ivo |Krieshofer

Facebook komentáře