Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ohavné popravy

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Když jsem nedávno na internetu narazil na video ukazující světu popravu Američana Jamese Foleyho, otřáslo to mnou. Tři videozáznamy vražd západních rukojmích, amerického novináře Stevena Sotloffa a Brita Davida Haimse, které postupně zveřejnila radikální organizace Islámský stát, jsou si velmi podobné. Napovídají, že extremisté zřejmě hodlají tímto způsobem pokračovat. Mají být odpovědí radikálních islamistů na konkrétní bojové akce proti islámskému státu, na bombardování jejich bojových pozic atp.

  • ohavne-popravy

Mají ohromit svět.

Všichni víme, kdo radikální islamisty vyzbrojil, kde je američtí vojenští experti vycvičili ( mj. v Iráku a Jordánsku), víme, že hlavním cílem je rozvrat Sýrie, aby přes ni mohl proudit katarský plyn do Turecka a dál do Evropy. To by znamenalo výrazné oslabení příjmů ruského státního rozpočtu a ohrožení celé ruské ekonomiky. Přesto představují velké nebezpečí pro všechny státy, protože nikdo neví, co se z kalifátu vyvine.

Celá podívaná na popravy je však dobře promyšleným tahem politického marketingu.

Občané transatlantické křesťanské civilizace si po desetiletí zobrazovaným televizním terorem přivykli na střílení, (humanitní) bombardování, války, vraždy, podvody, na tajné akce speciálních jednotek nedbajících na tradiční křesťanské hodnoty. Mnozí prostí Američané již ani nejsou schopni rozlišit virtuální svět od reality, ale i poněkud kultivovanější Evropany obrazový televizní a filmový teror již neohromuje. Bombardování svatebčanů prostřednictvím dronů v Pákistánu, masové tresty smrtí v Egyptě, ostřelování obyvatel Luhanska či Doněcka vládními i soukromými armádami oligarchů už málokoho vzrušuje.

Bylo třeba najít něco nového, neokoukaného. Záměr se téměř podařil, avšak americký ministr Kerry přesto nemá velký úspěch při hledání koalice zemí, ochotných proti radikálním islamistům vyslat vojsko. Nikdo přesně neví, kolik těch ozbrojenců ve skutečnosti je, jen je známo, že se zmocnili zlata a finančních prostředků z Mosulské banky a plynou jim značné příjmy z prodeje ropy z obsazených vrtů. Obchodníci ji rádi koupí pod cenou, na nějaké morálce či politice jim nezáleží. Islámský chalífát patří nejbohatším teroristům světa. Kdo stojí v pozadí je ve hvězdách, píše se nejen o USA, ale i o Izraeli.

Na internetu se také objevily zpomalené záběry podřezávání rukojmí. Filmoví odborníci podle záběrů na ostří nože a na netryskající krev usoudili, že může jít o falzum.

Ať je tomu jakkoli, jsme svědky další podvratné akce proti Asádově Sýrii i zkrvavenému Iráku, z níž poplynou zisky zbrojařům usilujícím o světovládu.

Válka se stále přibližuje i k našim hranicím.

Quo, quo scelesti ruitis? Aut cur dexteris aptantur enses conditi? ( Horatius)

Kam, kam se řítíte, šílenci?

Ivo Krieshofer

Facebook komentáře