Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jednoduše a prostě

Osobních aut je ve velkých městech stále víc a nalézt místo pro zaparkování je pro jejich řidiče stále nesnadnější. Proto stále častěji parkují i tam, kde to značka zakazuje, i když o pár ulic dál by se místo našlo.

  • jednoduse-a-proste

Lidská lenost dojít pěšky pár set metrů ke svému bydlišti je nekonečná. Obě policie už mnohde resignovaly na vypisování zpráv o špatném parkování a pořizování fotodokumentace, a tak  nesprávné parkování tolerují.

Tu a tam se vzpamatují a plní své úkoly, ale je to práce bez konce, protože nazítří zas někdo jiný na chodníku zaparkuje, poškodí dlažbu a brání seniorům, invalidům či maminkám s dětmi v kočárku normálně projít. 

Když už tedy  takový řidič zákon poruší, najde za stěračem oznámení o přestupku, musí buď dojít na příslušné oddělení policie vysvětlit své počínání a zaplatit za ně příslušnou pokutu.

Není to, pravda, nic příjemného, ale vykašlat se na sdělení  o přestupku za stěračem může být daleko dražší. Mnozí mají peněz dost, tak to risknou a  někdy se to i vyplatí, protože administrativa nestíhá. Kdybych já měl tu situaci jako vládní činitel řešit, udělal bych to jednoduše. 

Namísto eventuální pracné instalace botiček bych zařídil legislativní úpravu, která by  dovolovala příslušníkům policie vypustit takovýmto ignorantům zákona pneumatiku a za stěrač dát předtištěné oznámení o povolení ventilku. Atˇsi pak přestupce zákona poradí sám: vymění kolo, zavolá technickou pomoc či taxislužbu.

Anebo se zachová tak, jak to denně  činí desetitisíce jeho spoluobčanů: použije  prostředek městské hromadné přepravy, tramvaj, autobus,  metro. A učiní tak město čistším a klidnějším.
 
Ivo Krieshofer

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře