Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Turecko je obrovskou hrozbou pro Evropu a má v Evropě velký vliv na místní muslimy.

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Mešity, migranti a armáda jsou nyní novými zbraněmi prezidenta Erdogana proti Evropě

Turecko je obrovskou hrozbou pro Evropu a má v Evropě velký vliv na místní muslimy. Mešity, migranti a armáda jsou nyní novými zbraněmi prezidenta Erdogana proti Evropě. Gatestone Institute uvedl, že v Německu ovládá Turecko 900 mešit z celkového počtu 2 400.

  • turecko-je-obrovskou-hrozbou-pro-evropu-a-ma-v-evrope-velky-vliv-na-mistni-muslimy

Tato islámská centra slouží členům turecké diaspory a efektivně jim brání v asimilaci do německé společnosti. Erdogan vyzval Turky žijící v Německu, aby se neasimilovali, a prohlásil, že tlak na asimilaci migrantů v Evropě je „zločinem proti lidskosti“. V Sýrii navíc Turecko podporuje islamistické povstalce.

Erdogan je vrchním velitelem ozbrojených sil Turecka, druhé největší armády NATO, a po celé Evropě má prostřednictvím sítě mešit, islámských sdružení a kulturních center své špióny, uvádí Gatestone Institute.

„Turecko je nyní 17. největší ekonomikou na světě - má větší ekonomiku než Saúdská Arábie. Turecko má armádu a vojenskou kapacitu, která je pravděpodobně nejsilnější v Evropě, kromě Velké Británie. Pokud by byli napadeni, tak by Turci porazili Němce během odpoledne a Francouze za hodinu,“ říká věhlasný analytik George Friedmana z agentury Stratfor.

Podle zprávy Stockholmského mezinárodního mírového institutu byl v roce 2018 turecký vojenský rozpočet 19 miliard dolarů, o 24 % více než v roce 2017. Erdogan podřídil tureckou armádu - kdysi baštu tureckého nacionalismu a sekularismu - své islamistické politické moci.

Turecký prezident Erdogan spojil ve svých rukách velice třaskavou směs tureckého šovinismu s expanzivním islámem a aspiracemi na obnovení Osmanské říše. Připomeňme, že imigrace, neboli hidžra, je jednou z forem džihádu a šíření islámské víry. To se bohužel tureckému prezidentovi daří. Také připomeňme, že sám Erdogan prohlásil, že „turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.“ To je jasný program obnovy osmanského impéria.

Nejsilnějším nástrojem Erdogana v jeho jednání s Evropou jsou migranti. „Křičeli jste, když 50 000 uprchlíků dorazilo do Kapikuly,“ řekl Erdogan v roce 2016 s odkazem na hraniční přechod na turecké hranici s Bulharskem. „A pak jste se začali ptát, co budete dělat, pokud Turecko otevře brány dokořán. Podívejte se na mě - pokud si k nám budete stále víc dovolovat, tak ty hraniční brány otevřeme. To byste si měli velice dobře uvědomit,“ vyhrožoval turecký prezident.

V říjnu 2019 opakoval Erdogan stejnou výhrůžku během své vojenské operace proti Kurdům: „Hej EU, probuď se! Já to tady znovu opakuji: pokud budete naši operaci definovat jako invazi, naše odpověď bude jednoduchá: otevřeme brány a pošleme vám do Evropy 3,6 milionu migrantů.“

Za dobu své dosavadní vlády nechal Erdogan postavit údajně 17 000 mešit, což je pětina všech mešit v Turecku. Od Mali po Moskvu, přes Cambridge a Amsterdam, je Erdogan nepřetržitě diplomaticky aktivní v zájmu svého náboženství.

Největší mešita na Balkáně byla postavena Turky v albánské Tiraně. Největší mešitu v západní Africe dal Erdogan postavit v ghanské Akkře. Největší mešitu ve střední Asii postavil v Biškeku v Kyrgyzstánu. Největší mešitou v Evropě bude jeho nová turecká mešita ve Štrasburku. Ve Francii plánuje Erdogan otevřít také turecké školy.

„Mějte ne tři, ale pět dětí. Protože jste budoucností Evropy,“ nařídil ve svém projevu Erdogan turecké diaspoře. Statistiky Eurostatu, oficiální statistické agentury Evropské unie, ukazují, že z hlediska porodnosti je Turecko daleko před Evropou. Za jeden rok se v Turecku narodilo více než 1,2 milionu dětí, zatímco ve všech 28 členských státech EU se narodilo pouze 5,07 milionu dětí. Jak by Evropa vypadala, kdyby se Turecko se svými 80 miliony Turků stalo členem EU?

Erdogan se také snaží rozšiřovat Turecko za jeho hranice - počínaje Kyprem, řeckými ostrovy, Libyí, súdánským přístavem Suakin a Sýrií. „Jsme jedna velká rodina 300 milionů lidí od Jadranu po Velkou čínskou zeď,“ řekl Erdogan v nedávném projevu v Moldavsku. Hranice Turecka, prohlásil v Izmiru, se táhnou „od Vídně k pobřeží Jaderského moře, od Východního Turkistánu (čínská autonomní oblast Sin-ťiang) až po Černé moře.“

Hnutí SPD prosazuje právo občanů v referendu rozhodnout o členství v NATO. Politicky je přece jasné, že v NATO může být buď islamizovaná agresívní turecká neo-osmanská diktatura, nebo Česká republika.

https://cs.gatestoneinstitute.org/…/erdoganova-kampan-proti…
euportal.cz

Facebook komentáře