Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

RAKOUSKÝ KANCLÉŘ VYŠETŘOVÁN V SOUVISLOSTI S KAUZOU IBIZA

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Janka Šťastná

Nevšimla jsem si, že by naše media psala o vyšetřování, které se vede proti Sebastianu Kurzovi a vedoucímu kabinetu z důvodu nepravdivých prohlášení v kauze Ibiza, která spustila vládní krizi v roce 2019.

17. května 2019 informovaly noviny Süddeutsche Zeitung a Der Spiegel o nahrávce, kterou anonymně obdržely několik dní předtím. Tato tajně pořízená nahrávka zachycovala setkání tehdejšího šéfa FPÖ Heinze-Christiana Stracheho a jeho důvěrníka Johanna Gudenuse s údajnou neteří jistého ruského oligarchy ( z které se později vyklubala studentka z Bosny a Hercegoviny ), které proběhlo v červenci 2017 na španělském ostrově Ibiza.

  • rakousky-kancler-vysetrovan-v-souvislosti-s-kauzou-ibiza
 
Z videa vyplývalo, že Strache nabízel veřejné zakázky rodině údajného ruského oligarchy, pokud jeho straně dopomůže k volebnímu úspěchu. Mluvilo se také o možnosti, že by bohatí Rusové koupili nejčtenější deník v zemi, bulvární list Neue Kronenzeitung, který by pak výrazně změnil zpravodajství ve prospěch Svobodných a mohl jim tak zajistit vítězství při nejbližších parlamentních volbách.
 
Následně Strache rezignoval. Za ním následovala celá vláda na čele se Sebastianem Kurzem, který potom v předčasných parlamentních volbách opět převzal funkci kancléře a vytvořil koalici se Zelenými namísto Svobodných. ( A o to v celé kauze vlastně šlo - vystrnadit Svobodné.)
 
Prokuratura pro hospodářské záležitosti a korupci (WKStA) zařadila Kurze a šéfa kabinetu Bernharda Bonelliho na seznam podezřelých z korupčních činností v souvislosti s údajnými nepravdivými prohlášeními před parlamentním vyšetřovacím výborem v kauze Ibiza.
 
Vypůjčím si komentář od Boletuse z diskuzního fóra k zhodnocení vyšetřování Kurze:
"Dobíhá konkurz na lídra střední Evropy. Chlapeček Kurz je stejně nepoužitelný jako chlapeček Macron (ve Francii). Babiš na lídrovství nikdy neměl a je vydíratelný. Polsko produkuje chronické blby zahleděné do Rzeczy pospolyty. Fico je asi nejschopnější kádr, ale Slovensko je malé. Takže-jasná volba = Orbán. Zkušený politik (zakládal Fidesz už někdy 1987), prošel řadou stres-testů a celkem slušně dokáže manévrovat.
 
Zjevně je nevydíratelný a myslím, že by v tandemu se Zemanem docela dobře pasoval i euroasijcům, ať už hrajícím pro GP anebo Putina. Podstata hry o střední Evropu totiž nespočívá jen v souboji podpindosů s patrioty ev. globalisty, ale i konkurzu u GP, zda spadneme atlantistům, anebo euroasijcům. A zdá se, že to bude to druhé, protože tam táhne Putin i GP za jeden provaz.
 
Každopádně je Orbán pro nás určitě lepší volba než Kurz . No a co ještě ? Jestliže si dosadí na čelo Rakouska takového politického puberťáka, jako je malý Sebastian- tak to jsou s kádry fakt v zadeli."
 
Ještě dodám, že zveřejnění zmanipulovaného videa byla evidentně práce tajných služeb a v té souvislosti poukazuji na to, jak tajné služby ovlivňují politické dění i u nás - viz kauza Vrbětice.
 
Ke kauze Ibiza též článek : Ako sa robí zahraničný puč. Značka Ibiza
 
Zdroj: FB Janka Šťastná

Facebook komentáře