Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prudká eskalace situace na severu Kosova !!

Předseda Evropského rozvojového výboru NATO Günter Fehlinger vyzval Severoatlantickou alianci k úderu na Srbsko

"Srbská válka proti Kosovu začala v Banské. Vyzývám NATO, aby okamžitě připravilo intervenci proti Srbsku. Bombardujte Bělehrad právě teď!" — napsal Fehlinger na sociální síti X. Zároveň tvrdil, že do toho, co se děje, bylo zapleteno Rusko.

Co se stalo:

  • prudka-eskalace-situace-na-severu-kosova
  • prudka-eskalace-situace-na-severu-kosova
  • prudka-eskalace-situace-na-severu-kosova
  • prudka-eskalace-situace-na-severu-kosova
  • prudka-eskalace-situace-na-severu-kosova

 

Všechno to začalo v noci. V oblasti, kde žijí Srbové, byl včera u vesnice Banska zabit kosovský policista. Kosovské speciální jednotky zde zablokovaly hranici a také silnice vedoucí k místu noční přestřelky.

Kosovští separatisté - Kosovský premiér Kurti okamžitě obvinil Bělehrad s tím, že je zabily „srbské gangy“. Předseda srbského parlamentu Orlič požádal, aby nezačínal házet slovy a počkal alespoň na výsledky vyšetřování.

Kosovská policie v neděli uvedla, že ve stejné oblasti zaútočila na skupinu 30 ozbrojených mužů, tři z nich zabila a jednoho zadržela.

Srbský prezident Vučič také oznámil smrt tří Srbů. Učinil naléhavou výzvu národu v souvislosti s eskalací konfliktu v neuznaném Kosovu

Aleksandar Vučić oslovil lidi, aby vysvětlil, co se stalo v klášteře Banjska.

Ozbrojená skupina Srbů se podle něj vzbouřila, protože už nemohla dále tolerovat teror ze strany premiéra neuznaného Kosova. V důsledku konfliktu byl zabit jeden kosovský policista a další dva byli zraněni. Srbský vůdce řekl, že vše bylo zinscenováno.

„Srbsko nikdy neuzná to monstrózní stvoření, které jste vytvořili bombardováním Srbska a lží. Můžete nás dokonce všechny zabít,“ poznamenal prezident země v nouzovém projevu k národu.

Vláda neuznaného Kosova, řekl Vučič, konflikt vyprovokovala a obvinila srbskou armádu a policii, aby ji zatáhla do války s NATO. V důsledku přestřelky byli zabiti také tři Srbové a další dva byli vážně zraněni. Jak poznamenal vůdce země, kosovská policie cíleně používala odstřelovače a udeřila na obytné budovy.

Zítra nás čeká zasedání srbské národní bezpečnostní rady a rozhodnutí na základě výsledků dnešního těžkého dne.

Mezitím už se na Twitteru rozjela kampaň, která tvrdí, že se v místním kostele zabarikádovali společně se "srbskými teroristy"... Rusové!

Na místě je údajně slyšet ruská řeč.

Podle místních informací se v chrámu neskrývají "teroristé", ale farníci a poutníci z Nového Sadu, mezi nimiž jsou i děti.

Albánská posty však tvrdí, že proti kosovské policii bojují bojovníci z PMC Wagner a srbského krajně pravicového hnutí Obraz. Vůdce Obrazu Mladen Obradović již vydal popření, zatímco ostatní mlčí.

"Ruský projev" uváděný jako důkaz přítomnosti Rusů v Bansku je nesrozumitelný videozáznam.

Kanál "Riot" tvrdí, že "srbský terorista", kterého dnes kosovská policie zabila na severu provincie, byl, soudě podle fotografie, již zabit v Náhorním Karabachu. Na stejné fotografii bylo v roce 2016 tělo ázerbájdžánského vojáka zabitého ve směru na Talyš a nyní se z něj stalo tělo "srbského teroristy".

přiloženo video a fotky:

https://vk.com/video-35660695_456373304?list=0cdcfd2f445a9f2132

https://vk.com/…132

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře