Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

SOHU: RUSKO BYLO PODVEDENO. SRBSKÝ PREZIDENT VUČIČ MOSKVU PŘEKVAPIL

Srbsko odstoupilo od nákupu ruských stíhaček, a to ve prospěch těch francouzských. Toto rozhodnutí vyvolalo v Číně rozhořčení, uvádí čínská publikace Sohu.

Srbsko zůstává jednou z klíčových, balkánských zemí, která se vůči Rusku chová neutrálně. Evropská unie se však dlouhodobě snaží získat Bělehrad na svou stranu, píše autor Sohu.

  • sohu-rusko-bylo-podvedeno-srbsky-prezident-vucic-moskvu-prekvapil
Publikace ČLR zdůrazňuje, že srbským úřadům se dříve dařilo manévrovat mezi Moskvou a Bruselem. V poslední době však došlo k nepříjemným změnám v této, bělehradské rétorice. Toto hodnocení čínských analytiků podnítila zpráva, že Srbsko dosáhlo předběžných dohod s Paříží o pořízení 12 francouzských stíhaček Rafale.
Novináři ze Sohu kategoricky prohlásili a připomněli, že původním předpokladem bylo, že Bělehrad nakoupí letadla z Ruska nebo Číny.

„Moskva a Peking byly ve skutečnosti podvedeny,“ naříkají čínští novináři. Příběh s Rafaly je alarmujícím zvonem, který by mohl ovlivnit vztahy mezi Ruskem a Srbskem, shrnuje Sohu.

Agentura Associated Press včera informovala, že srbský prezident Aleksandar Vučič oznámil svůj záměr podepsat smlouvu s francouzským výrobcem stíhaček, firmou Rafale Dassault Aviation. Podle zpráv médií Vučič sdělil, že smlouva bude podepsána v příštích 2 měsících, a to za přítomnosti francouzského prezidenta Macrona. To rozšíří vojenskou a další spolupráci mezi Bělehradem a Paříží.

Finanční podrobnosti potenciální transakce nebyly zveřejněny. Srbská média je odhadla na přibližně 3 miliardy Eur. Pokud bude smlouva podepsána, Srbsko se stane osmou zemí, která nakoupí francouzské stíhačky. Mimochodem, nákup ruských stíhaček Srbskem je znemožněn západními sankcemi.

Prezident Lukašenko již dříve řekl, že pokud má Srbsko v plánu "vrtěti ocasem", řečeno obrazně,  a zároveň podporovat americko - evropské sankce proti Bělorusku, tak je to jejich věc, nechť si to sami rozhodnou.
 
 
+ POZNÁMKA CFP! -----------------------
 
Jsou pod obrovským tlakem a "přátelskou" ruku Západu již zažili! Balancují na hraně! Nic není tak jednoduché, jak se nám může z kusých zpráv zdát!: 

 

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jarek* 2024-04-15 16:41
Vučič je "levák", který těch leváren nadělal v minulosti fůru. Stačí sledovat jeho tzv. "politický vývoj".
Citovat
#1 Burák 2024-04-12 16:26
Pokud mám letiště a vše kolem toho přizpůsobené na Migy nebo Suchoje je čistý nesmysl si pořizovat něco jiného, protože to bude stát několikrát víc díky potřebě jiných dílů, servisu, personálu a vůbec všeho ostatního potřebného k provozu těch letadel. A to je ještě otázka kolik stojí letová hodina pro porovnání s ruskými daleko kvalitnějšími letadly. Kdysi jsem slyšel, že západní krámy mají oproti ruským strojům jedno velké mínus a tím je výpočetní technika. S vadným programem nebo jakoukoliv chybou softwaru jde západní stroj nezvladatelne k zemi. Ruský má úplně jinou koncepci. Každopádně je to jejich věc. Třeba je ani nekoupi. Bůh ví co bude za 5let.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře