Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Juncker apeluje na Evropu: Nepořádejte referenda o EU, mohlo by to skončit špatně

Brusel – Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker žádá vedoucí představitele zemí Evropské unie, aby se zdrželi referend o vystoupení z bloku. Obává se, že by se takové hlasování mohlo vymstít a že se voliči rozhodnou pro odchod.

Juncker podle serveru Express připustil, že ví, že Evropané cítí „nedostatek lásky" k Bruselu. Přesto se domnívá, že není třeba „pochybovat o nutnosti existence EU". Jeho prosba týkající se referend přichází ve chvíli, kdy jeden z prezidentských kandidátů v Rakousku, Norbert Hofer, hrozí uspořádáním lidového hlasování.
„Nemůžeme lidem z Evropy upírat ani úplně vzít právo vyjadřovat své názory," uznává Juncker. „Co se týče referenda o členství v EU, myslím, že není moudré uspořádat tento druh rozpravy. A to nejen proto, že bych měl obavy o konečný výsledek, ale proto, že to vyvolá další polemiku, která už je i tak přítomna v srdci EU," varuje Juncker.

„Kromě toho si nemyslím, že by se příští prezident Rakouska, ať to bude kdokoliv, pustil do tohoto husarského kousku. Naučil jsem se poznat rozdíl mezi sliby a konkrétní politikou," cituje server Express z vyjádření Junckera.

  • juncker-apeluje-na-evropu-neporadejte-referenda-o-eu-mohlo-by-to-skoncit-spatne

Podpora EU je na historickém minimu – v Rakousku, Itálii, Nizozemí a Francii se objevují hlasy, které by mohly vést k jejich vlastním exitům po vzoru brexitu – a to už v příštích 12 měsících, varuje server Express.

Šéf EU zároveň odmítl akceptovat možnost, že by šéfka Národnífronty Marine Le Pennová mohla vyhrát prezidentské volby ve Francii a odvést svou zemi mimo EU. „To je hypotéza, nemyslím si, že to projde. Je to otázka, na kterou bychom se neměli ani ptát," uvedl.

zdroj:http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/175525-juncker-apeluje-na-evropu-neporadejte-referenda-o-eu-mohlo-by-to-skoncit-spatne/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-12-01 07:51
Juncker a Merkel jsou dvě pijavice vysávající Evropu a je nanejvýše nutné se jich konečně zbavit.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře