Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Je údajně zatčen Georgij Buiko, tajemník a bývalý poslanec Komunistické strany Ukrajiny.

Zelenského režim postavil Komunistickou stranu Ukrajiny mimo zákon, zabavil její majetek a její aktivisté jsou pronásledováni, zatýkáni a zabíjeni.

Bezpečnostní služba ukrajinského režimu (SBU) zveřejnila zatčení Georgije Buika, tajemníka a bývalého poslance Komunistické strany Ukrajiny a předsedy Ukrajinského antifašistického výboru, kterého policie nutí zůstat v domácím vězení.

  • je-udajne-zatcen-georgij-buiko-tajemnik-a-byvaly-poslanec-komunisticke-strany-ukrajiny

Šestasedmdesátiletý Buiko byl obviněn z účasti na "protiukrajinské činnosti" a z toho, že ve svém domě měl komunistické a "proruské" publikace, za což mu hrozí trest odnětí svobody a konfiskace majetku.

Toto zatčení doplňuje zatčení bratrů Kononovičových, vůdců ukrajinské komunistické mládeže, kteří jsou rovněž v domácím vězení a jejichž život je ohrožen. Je třeba připomenout, že Komunistická strana Ukrajiny byla Zelenským režimem postavena mimo zákon, byl jí zabaven majetek a její členové jsou nadále pronásledováni, zatýkáni a zabíjeni.

Vysoký komisař OSN pro lidská práva ve své zprávě z června 2023 zdůraznil své znepokojení nad porušováním mezinárodního humanitárního práva na Ukrajině, včetně zadržování osob bez soudního rozhodnutí a řízení, existence tajných věznic, praktik mučení, špatného zacházení a znásilňování ve věznicích a vazebních střediscích, pronásledování občanů obviněných z "kolaborace" a "mizení" zadržených osob.

Solidarita PCE (Partido Comunista de Espana)

Komunistická strana Španělska vydala komuniké, v němž odsoudila zatčení Georgije Buika i bratrů Kononovičových, ilegalizaci Komunistické strany Ukrajiny a pronásledování komunistických bojovníků na Ukrajině.

Ve zveřejněném textu PCE opakuje, že řešení konfliktu může být nalezeno pouze prostřednictvím diplomacie a dialogu, a proto se opětovně staví proti zasílání zbraní na Ukrajinu a do východní Evropy, neboť to poslouží pouze k další eskalaci války v oblasti.

Zdroj: https://mundoobrero.es/2023/08/17/denuncian-la-detencion-de-georgi-buiko-secretario-y-ex-diputado-del-partido-comunista-de-ucrania/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře