Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

EU připravuje „nouzové zákony“!

Potřebuje Brusel tuto krizi pro uplatnění nouzových zákonů a ovládnutí ekonomického a vojenského sektoru?

Evropský komisař pro vnitřní trh Breton uvedl: „Pandemie COVID-19 a nedávná ruská invaze na Ukrajinu zdůraznily řadu výzev pro jednotný trh a nutnost odolnosti našich dodavatelských řetězců v době krize. Je čas strukturálně přemýšlet o tom, jak být lépe připraven na příští krizi a reagovat na ni“.

  • eu-pripravuje-nouzove-zakony

Evropská komise chce získat mimořádné pravomoci. V případě krize plánuje Evropská komise zavést nouzové pravomoci, konkrétně zvláštní práva na řízení ekonomie a armády  (jak se dozvěděla agentura Reuters  s odvoláním na uniklé dokumenty). EU chce tedy řešit aktuální celoevropskou krizi zavedením dalších mimořádných nařízení.

Zvláštní práva na řízení armády a ekonomiky mají vypadat takto: Evropská komise by v případě krize mohla přinutit určité společnosti, aby vyráběly životně důležité produkty a také by mohla hromadit určité zboží. Podniky, které by nařízení nedodržovaly,  by byly pokutovány. Plán „Common Market Emergency Instrument“ má být podle agentury Reuters představen 13. září. Tyto zvlášní pravomoci mají byt odůvodněny  ekonomickou krizí v důsledku ‚covidové pandemie‘ a války na Ukrajině.

Masivní intervence do ekonomiky

Komise by mohla vyzvat členské státy EU, aby restrukturalizovaly své dodavatelské řetězce, a co nejrychleji zvýšily zadávání veřejných zakázek nebo výrobků potřebných v krizi. Za tímto účelem by mohla rovněž předepsat změnu výroby, nebo rozšíření stávajících výrobních kapacit, eventuálně upřednostnit určité produkty.

Vysoké pokuty za nedodržení pokynů

Společnosti, které poskytnou nepravdivé nebo zavádějící informace, mohou dostat pokutu až do výše 300 000 EUR. Podniky, které nedodrží pokyny, by byly denně pokutovány ve výši 1,5 procenta denního obratu.

Některé země EU hovoří o plánovaném uchvácení moci

Podle agentury Reuters je několik zemí EU velmi znepokojeno těmito plány, které popisují jako cílené uchvácení moci evropskou administrativou, a srovnávají je se zákony bývalé nacistické vlády v Německu. Někteří poslanci kritizují tyto návrhy a obávají se zavedení evropského státního kapitalismu, podobně jako v Číně. Ve skutečnosti by to však byl další krok ke zrušení suverenity národních států.

Agentura Reuters očekává, že evropská Komise projedná podrobnosti s členskými státy  a zákonodárci EU předtím, než bude o návrhu rozhodnuto. Další dotazy od Reuters odmítla evropská komise komentovat.

Zdroj: https://dfens-cz.com/eu-pripravuje-nouzove-zakony/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-09-12 10:13
Takže pětiletka, pětileté plánované hospodářství, akorát s tím rozdílem: polákům a čechům VZAL, němcům DAL! To je PŘÁTELSKÉ ...vůči komu? :=)))
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře