Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dragonáda Saxonů pojede kdy?

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Pomoc "spojenců" ve válečném úsilí. Inu business je business a i likvidace závadné, zastaralé techniky se může změnit pro někoho ve velmi drahou "charitu".

  • dragonada-saxonu-pojede-kdy


V polovině února bylo z Velké Británie na Ukrajinu převezeno prvních 20 obrněných vozidel britské výroby Saxon, dalších 55 se očekává. Smlouva na jejich nákup byla podepsána v roce 2013. Hned při první únorové dodávce generál sir Richard Dannat, bývalý náčelník Generálního štábu Velké Británie, prodej tvrdě kritizoval slovy: „Jsem pobouřen. Je naprosto nemorální tvrdit Ukrajincům, že tato vozidla jsou pro ně výhodná“.

Dále se vyjádřil ve smyslu: „Mám obavy z těchto vozidel, která jsem si z Britské armády objednal jako velitel Land Command v Iráku v letech 2005-2006 a která byla následně stažena jako nepoužitelná a nikdy nebyla nasazena v Afgánistánu. Je pro mě neuvěřitelné, že Spojené království činí gesto podpory Ukrajině dodávkou vozidel, která námi byla vyřazena z provozu před deseti lety, je to přinejmenším bizarní a vyloženě nebezpečné.“
video o výzbroji:

https://www.youtube.com/watch?v=FjiQvo0JFf4

zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/11412838/Sir-Richard-Dannatt-condemns-armoured-vehicle-transfer-to-Ukraine.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 karelvazler@seznam.cz 2015-03-28 18:43
Ty křápy by ani na Ukrajinu nedojely, jsou jek britské atomové ponorky, na jedno použití, potopí se a už nevynoří, tahle obrněná auta jsou danajský dar.

Facebook komentáře