Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Málo policistů, bezmoc a zákaz domobran? Vítejte v Absurdistánu.

Emil Kalabus

Možná, že se pletu, ale jak si vyložit novelu nového poslaneckého zákona o nakládání se zbraněmi? Jde o zákaz domobran jak to vykládají jedni nebo se o zákaz domobran nejedná jak tvrdí druzí?

Mám dojem, že jasno v tom nemají ani sami předkladatelé poslanecké novely zákona o nakládání se zbraněmi. Jedni vám říkají hod, druzí čehý...

Mainstreamová a alternativní média tvrdí, že od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobran. Je to pravda nebo fake news?

  • malo-policistu-bezmoc-a-zakaz-domobran-vitejte-v-absurdistanu
  • malo-policistu-bezmoc-a-zakaz-domobran-vitejte-v-absurdistanu
Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitantních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda. Ačkoliv v novele neuslyšíte nic o domobraně, lze pod pojem paramilitantní, zařadit prakticky cokoli. Možná i sousedské hlídky vznikající na jih od Prahy, které zakládají zoufalí lidé, coby reakci na vykrádání svých domovů.

Nikoho z nich už nezajímají výmluvy, že je málo policistů. Prostě občané zakládají sousedské hlídky, jiným slovem domobrany.

Domnívám se a to právem, že podle poslanecké novely o nakládání se zbraněmi, by sousedské hlídky, tedy domobrany, bylo možno za určitých podmínek definovat jako paramilitantní skupiny, zvláště, pokud by se vyzbrojily ze strachu ze zlodějů třeba obušky či slzným plynem.

Někteří starostové se kvůli zlodějskému gangu, který řádí na jih od Prahy, plánují obrátit přímo na ministra vnitra. Lidem se po sérii vyloupených domů v posledních měsících obrátil život naruby.

Zloději mají mít na svědomí přes 60 vykradených domů. Podle informací TV Nova by mohlo jít o zahraniční skupinu, která se na střední Čechy zaměřila už v minulosti.

Čtyři měsíce od prvního incidentu, několik desítek vykradených domů a žádný zadržený. Taková je bilance řádění gangu v obcích na jihu od Prahy. Starostům dochází trpělivost. "My jsme už napsali dopis policejnímu prezidentovi. Budeme psát dopis i ministrovi vnitra," uvedl starosta Jesenice Pavel Smutný (za STAN).

Lidé mají strach.

Někde to proto vzali do vlastních rukou - platí si security služby, zakládají domobrany. Mění se i denní režim rodin. "Svítí se víc než normálně. Kdo nemusí, ten nevychází. Vždycky někdo určitě zůstává doma," popsal obyvatel Průhonic.

Podle poznatků dobře organizované gangy zaměřující se na podobnou trestnou činnost často pocházejí z Balkánu. Křižují Evropu, vždy po čase zmizí a přesunou se jinam. Dopadnout se je daří jen výjimečně.

Je paradoxem, že občané, kteří se snaží zabránit této trestné činnosti a zakládají domobrany, aby ochránili své domovy před nenechavci se dle připravované poslanecké novely zákona o nakládání se zbraněmi mohou stát za jistých podmínek sami zločinci. Stačí opravdu málo, aby jste naplnili literu novelizovaného zákona o nakládání se zbraněmi a dostali se do maléru. Jak na to? Zde je návod.

Dejte dohromady pár sousedů, ozbrojte se třeba slzným plynem či obuškem a hlídkujte. Pokud někoho chytíte a nastříkáte mu slzný plyn do očí, jste v tom až po uši. A čekat na policisty, kterých je málo? Nevím, ale rozhodně si na sebe neberte maskáče. To pak máte povahu oné poslaneckou sněmovnou novelizované zákonem zmíněné paramilitantní složky.

Pozor! Podle poslanecké novely o nakládání se zbraněmi a souběhu nešťastných událostí je vás možno považovat za zakladatele paramilitantní skupiny. Dle zákona za založení takové skupiny můžete vyfasovat pokutu 200 000 Kč.

Vítejte v Absurdistánu.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře