Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Mainstreamová a alternativní média. Problém politické korektnosti.

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

Politická korektnost je jedna z nejzhoubnějších věcí dnešní doby, je stejně děsivá jako marxismus, vrací nás nekonečně dozadu.

  • mainstreamova-a-alternativni-media-problem-politicke-korektnosti

Václav Klaus

V Německu, Švédsku, ale i jinde se nejdříve korektně mlží a zamlčují národnosti útočníků, pak se ale pravda stejně nějak dostane ven.

Fakt je ten, že politická korektnost je jen jiný název pro manipulaci s pravdou. Úkolem novináře je pravdivě informovat o faktech. Nemá lhát nebo překrucovat fakta jen proto, že by se někdo mohl urazit.

Nedávno někdo napsal, že kdo nemá odvahu pojmenovat věci pravým jménem, tak by měl dělat jinou práci. Zabírá místo těm, co chtějí problémy řešit a pravdivě o nich psát.

Díky překrouceným zprávám mainstreamových médií je na lidi v německém Chemnitzu nahlíženo jako na extremisty či nacisty. Město však nepatří pravici i když média situaci právě tak líčí a uměle vykreslují.

Po vraždě pětatřicetiletého Němce, z jehož zabití jsou podezřelí dva mladí muži ze Sýrie a Iráku, protestují v drtivé většině běžní občané. Podle svědectví tamních občanů je situace taková.

Lidé, co jdou na ulici, nejsou žádní náckové, jsou to prostě normální dobří občané," říká o demonstrantech z uplynulého týdne místní rodačka Kerstin Hotlebová, která se v sobotu po poledni tak jako desítky dalších lidí přišla rozloučit se zabitým Danielem H. k improvizovanému památníčku.

A videa tomu skutečně odpovídala. Pokud si mainstreamová média vyberou pár hailujících blbců, kteří se hodlali zviditelnit, je to pouze jejich věc, ale i to svědčí o jisté manipulaci s fakty. Pokud pak celé město vydávají za pravicové, extremistické a nacistické, je to cílená manipulace s fakty.

Je to smutné, co se děje. Musím ale říci, že k tomu hodně přispělo nevyvážené zpravodajství v našich médiích. Bylo pokřivené," konstatuje důchodce Steffen Markhart. „Mám daleko k nacismu, ale tomu hněvu rozumím.“

Co ještě přinesou další nevyvážená zpravodajství a manipulace s fakty?

Mainstreamová média mají ze svého titulu v zásadě oslovovat většinu populace jazykem jednoduchých sdělení, de facto nepolemizovat s jejich začleněním ve společnosti a tím udržovat mocenské status quo.

Alternativní média naopak přinášejí marginalizované či marginální úhly pohledu, provokativní a alternativní pohled na aktuální dění a zasazování událostí do jiného kontextu, než jak to činí mainstream.

 

Facebook komentáře